DICE Yeni Projelerle Geliyor

Görünüşe göre Battlefield 3, DICE’ın tek projesi değil.

Geçtiğimiz hafta DICE’ın, EA’den gelen istek üzerine, Mirror’s Edge 2 projesini rafa kaldırdığını duyurmuştuk hatırlarsanız. EA, her ne kadar bu durumu “gösterilen demoyu beğenmedik” şeklinde açıklamış olsa da oyunseverler arasındaki genel kanı, EA’in önceliği Battlefield 3 projesine vermek istediği yönündeydi. Ne var ki DICE’tan Karl-Magnus Troedsson’un stüdyolarını ziyareten gelen Game Informer editörlerine yaptığı açıklama, DICE’ın Battlefield 3’ün dışında bazı gizli projelerinin de olduğunu gösteriyor.

Bugün buraya Battlefield 3’e ilk bakış atmak için geldiniz. Şu an stüdyomuzda Battlefield 3 ile beraber açıklayamayacağım bazı gizli projeler üzerinde de çalışıyoruz.

Peki bu gizli projeler ne olabilir? Kulislerde Battlefield: Bad Company 2 için bir devam oyunu söylentileri dolaşmaya başladı bile. Bununla birlikte DICE’ın EA’in diğer stüdyolarına da yardım ettiğini biliyoruz. Hatırlarsanız İsveçli dostlarımız, geçtiğimiz yıl raflara çıkan Medal of Honor’ın çoklu oyuncu kısmını geliştirmiş ve Need For Speed: Hot Pursuit projesine destek vermişti. Benzer bir destek, çoklu oyuncu modlarına sahip olacağı açıklanan Mass Effect 3 için de mümkün olabilir mi? Hatırlarsanız BioWare, networking ve multiplayer konularında yetenekli elemanlar arıyordu bir ara. Belki de bu yardım silah mekanikleri konusundadır. Şimdilik bir şey söylemek çok zor. Perdenin ardından yepyeni bir proje de çıkabilir pekala.

Bir cevap yazın