DICE Bad Company 2 Sunucu Politikasına Açıklık Getirdi

Infinity Ward’ın Call of Duty: Modern Warfare 2 için özel sunucu desteği vermeyeceğini açıklamasıyla beraber oluşan tsunami etkisi geçtikten sonra, gözlerin DICE’ın merakla beklenen çoklu oyuncu odaklı FPS oyunu Battlefield: Bad Company 2’ye çevrilmesi gayet normaldi. Neyse ki firma PC oyuncularının beklediği açıklamayı yapmış ve PC versiyonu için özel sunucu desteğinden vazgeçmeyeceklerinin altını çizerek PC sahiplerinin yüreklerine su serpmişti.

Tabi bu özel sunucu desteğinin halka açık olmayacağını ve DICE’ın bu işi dünya çapında belirlediği bir takım firmalar eliyle yürüteceğini sizlere duyurmuştuk. Sunucu sahibi olmak isteyenlere sadece DICE’ın belirlediği şirketlerden kiralama yolunun açık olması da bir takım eleştirileri beraberinde getirdi. Bunların en önemlisi şirketin bu uygulamayla daha çok para kazanmak istemesi oldu şüphesiz. Ayrıca, bunca yıl sonra ilk kez, Battlefield oyuncularının kendi sunucularına sahip olmaları pamuk eller cebe şartına bağlanmış oldu.

Bugün ise yapımcı DICE’dan Gordon Van Dyke, özel sunucular konusundaki bu politikalarının altındaki gerçeği oyunseverlerle paylaştı.

“DICE olarak bu uygulamayla daha fazla kazanma amacı gütmüyoruz. Bu politikadaki amacımız oyunun PC platformundaki bütünlüğünü sağlayabilmek.”

Eurogamer sitesine konuşan Van Dyke, sunucu kiralama işi için dünyanın belli başlı bölgelerinde birçok firmayla anlaştıklarının ve oyun çıktıktan sonra da satış rakamlarına göre desteklerini tekrar düzenleyeceklerinin altını çizmeyi de ihmal etmemiş.

28 Ocak’ta yaklaşık bir ay sürecek PC beta testleri başlayacak Battlefield: Bad Company 2’yle buluşma tarihimiz 5 Mart.

1 Yorum

  1. Tahir Meylani

    DİCE ile Server satan firmalar arasındaki sözleşmeden şu ayrıntıyı söylemeyi unutmuşlar. Korsan oynamaya izin veren serverları kapatacaksınız yoksa sizle olan antlaşmamızı iptal ederiz.

Bir cevap yazın