Diablo III Türkçe Olsun İster Misiniz?

Hiç vakit kaybetmeyin ve destek olun!

Blizzard, geçtiğimiz haftalarda yerelleştirme departmanı için Türkçe bilen birini aradığını duyurmuştu hatırlarsanız. Bu diğer bir deyişle, oyunlarına Türkçe desteği eklemek istedikleri anlamına geliyordu elbette. Belki World of Warcraft, belki StarCraft II ve belki de yıllardır yolunu gözlediğimiz, artık uykularımızı kaçırmaya başlayan Diablo III. Ah, evet! Diablo III…

Diablo III’ü Türkçe desteğiyle görmek isteriz öyle değil mi? Açıkçası Blizzard, Türkiye pazarına gözünü dikmiş durumda. Ancak siz de takdir edersiniz ki bu yeterli değil. Bizim de onlara bunu gerçekten istediğimizi göstermemiz gerek.

Bir Diablo hayranı olan Okan Koçak, Blizzard’a güzel bir mektup hazırlamış ve Change.org sitesinde Diablo III’ün Türkçe desteğiyle gelmesi için bir imza kampanyası başlatmış. Bence hiç vakit kaybetmeyin ve hemen imzalayın. İmza kampanyasının sayfasına gitmek için buraya tıklamanız yeterli.

Okan’ın Blizzard’a yazdığı satırları da paylaşalım:

Sevgili Blizzard,

Siz de hak verirsiniz ki Diablo 3 konusunda tüm ekibin ve biz hayran kitlesi büyük bir emek verdik, yıllarca… 2000 yılından beri sadece yol gözlemek kolay değil. Biz, hayran kitlesi olarak sadakatimizi sürdürüyoruz ve dedikodu bile olsa Diablo 3 ile ilgili her haberi umutla okuyoruz.

Sizden talep ettiğimiz ne maddi ne de çıkış tarihi ile ilgili bir konu.

Takdir edersiniz ki bir oyunun kendine bağlayıcılığı grafikler, efektler, müzikler ve senaryo kadar neyi neden yaptığını, amacın ne olduğunu bilmekten geçer. Fakat oyunun desteklediği dillerden birine hakim değilsen ne yaptığını bilmeden oynarsın ve bazen bitirdiğin oyunun bile tamamını kavrayamazsın.

Diablo gibi, konunun, anlatımın ve NPC’ler ile geçen dialogların yoğun olduğu bir esere hakim olmak için okuduğunu anlamak şart.

Sizden istediğimiz; Diablo 3’te Türkçe dublaj olmasa bile en azından Türkçe alt yazı desteğinin olması. Oyunun çıkış tarihini etkileyecekse sonradan yapılacak bir eklenti bile olabilir.

Türkçeleştirme ve yerelleştirme konusunda bir pozisyon açıldığını ve hatta bu pozisyonun dolduğu duyumunu aldık fakat bu konunun netleşmesini talep ediyoruz.

Crysis, Uncharted, Killzone gibi birçok üst seviye oyun bize bu olanağı sağladı.

Sizin de bize bu güzel sanat eserini Türkçe oynamak konusunda yardım etmenizi rica ediyor Türkiye’deki oyuncular olarak sizi sonuna kadar destekleyeceğimizi bilmeni istiyoruz.

Türkiye’deki tüm Diablo severler adına

4 Yorum

Bir cevap yazın