Diablo III PC İlk Gün Satış Rekorlarını Ele Geçirdi

Sanctuary güçleri şimdiden 6.3 milyon kişiye ulaştı ve artmaya devam ediyor!

Blizzard Entertainment, bugün Diablo III ‘ün ilk 24 saat içinde 3.5 milyon kopya satarak tüm zamanların en hızlı satan PC oyunu rekorunu ele geçirdiğini duyurdu. Üstelik bu sayıya World of Warcraft Annual Pass promosyonu ile Diablo III alan 1.2 milyon oyuncu dahil değil. Yani Diablo III’ün ilk gününde dünyanın dört bir yanından 4.7 milyon oyuncu Sanctuary’de toplanarak Diablo III’ün tarihin en hızlı satan PC oyunu unvanını ele geçirmesini sağladı.

Oyunun ilk haftasında bu sayı şimdiden 6.3 milyonu aşmış durumda. Ayrıca bu sayılara Diablo III’ün 22 Mayıs itibariyle %39’lük bir orana ulaşarak en çok oynanan oyun haline geldiği Kore İnternet oyun odalarında oynayan oyuncular da dahil değil.

Dünyanın dört bir yanından bu kadar çok oyuncunun Diablo III’ü satın alıp oyun aktif hale gelir gelmez oyuna başlamalarının kendilerini çok heyecanlandırdığını belirten Blizzard Entertainment kurucu ortaklarından, CEO Mike Morhaime, “Ancak o anda herkese kesintisiz bir deneyim sunmak için hazırlıklarımızın yeterli olmadığını görmekten büyük üzüntü duyduk. Milyonlarca Diablo III oyuncusunu temin etmek istiyorum ki onlara en iyi oyun deneyimini yaşatmak için uğraşmaya devam edeceğiz, kendilerine destekleri için teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

“Bugünün duyurusuna gelirsek, böyle bir açılış günü rekoru kırmanın büyük bir başarı olduğunun farkında olduklarının altını çizen Morhaime, “Ancak asıl dünyanın dört bir yanındaki oyunculardan oynanışla ilgili aldığımız geri bildirim bizi son derece gururlandırdı. Diablo III’ün oyuncuların beklentilerini karşılaşmış olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz ve önümüzdeki günlerde daha çok oyuncuyu Sanctuary’de karşılamaya can atıyoruz” dedi.

Diablo III, 15 Mayıs’ta 8,000’i aşkın perakende satış noktasında gece yarısı satışıyla oyuncularla buluşmuştu.

3 Yorum

  1. Okan KOÇAK

    Ben şunun altını özellikle çizmekte fayda görüyorum…

    D3’ün bu rekorunun sebebi D3 değil.. D1 ve D2’dir. 1 ve 2’nin güzelliği 3.’ye bu şiddetli itiş gücünü sağlamıştır. Benim gibi “eskiler” 4. oyuna şüphe ile yaklaşacaktır.

  2. Tarık

    Bendece D3 ün böyle sevilerek oynanmasının en büyük etkisi D2 ve D1 ama D3 te hiç fena olmamış… tamam D2 kadar iyi değil, kendini tekrar eden bir yapısı var felan ama D3 de ACT3 e geldikten sonra işler tamamen değişti ortamlar gayet iyi oldu ACT 4 desen oda apayrı bir tad. D3 ile ilgili en olumsuz olay sanırım WOW dan devşirme gibi duruyor olması. çok renkli oyun ya??? neyse 😀 severek oynuyorum genede…

Bir cevap yazın