Diablo III Nihayet Raflarda

Ne var ki, teknik problemler oyunseverlarin yakasını bırakmıyor!

Yıllar süren heyecanlı bekleyişin ardından cehennemin kapıları nihayet bir kez daha açıldı. Diablo III, dünyanın dört bir yanında düzenlenen görkemli gece açılışlarının ardından bugün oyunseverlerle buluştu.

Lakin bunun mutlu bir kavuşma olduğunu söylemek biraz zor sanırım. Kurulum problemleri, oyundan kopmalar, bağlantı sorunları, başarımların (achievements) açılmaması, oyun içinde alınan hata mesajları… Biz zindan fareleri için ilk günün özeti bu şekilde. Anlaşılan yıllar süren geliştirme süreci ile aylarca devam eden beta testleri bile can sıkıcı teknik problemlerin önüne geçemiyor (!?).

Yaşanan problemlerin büyük bir kısmının sunuculardaki yoğunluk yüzünden olduğunu tahmin etmek zor değil. Blizzard topluluk yöneticisi Bashiok ise, Twitter adresinden oyunseverleri dakika dakika bilgilendirmeye çalışıyor. An itibariyle Asya sunucuları bakıma alınmış durumda. Buradan alınacak sonuca göre Amerika ve Avrupa sunucularında da bir çalışma olması beklenebilir.

Hesabınıza giriş yapmaya çalışırken alınan 37 ve 75 numaralı hata kodlarıyla karşılaşıyorsanız; giriş yapabiliyor ama giriş yaptıkran sonra karşınızda boş karakter ekranı buluyorsanız veya oyun esnasında 3006 hata kodu alıyorsanız (ki ben de bu sorunların hepsini sırayla yaşıyorum şu anda) birazcık daha sabretmeniz gerekiyor yani.

Yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen, oyun hiç de fena değil yalnız. Tabii incelememize daha var.

Bu da rastgele bir ekran görüntüsü olsun...

 

 

 

5 Yorum

  1. Vernoncougar

    Ankara Tunalı’da bıldıgım bır oyun dukkanı Aral’da tanıdıgı oldugu ıcın 10 adet getırtmıs dun sabah, tanesı 155tl den 1 saat de tukenmıs. D&R de henuz yoktu, ne zaman gelır bılmıyoruz dıyorlar..

Bir cevap yazın