Diablo III Konsollara Geliyor

Ayrıca Blizzard bir açık beta yapmayı da düşünmüyormuş.

Aslına bakarsanız bu çok da şaşırtıcı bir haber değil. Neredeyse iki yıldır bu konuda kulislerde birçok söylenti dolaşıyor ve Blizzard’ın da bu konuya oldukça sıcak baktığını yapılan açıklamalardan biliyoruz. Evet, BlizzCon 2011’de de resmi bir duyuru gelmedi belki. Ancak Blizzard Diablo III’ü konsollara getirmek konusunda ne kadar kararlı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Şimdilik bir şey duyurmuyoruz. Zira şimdilik takımımız üç kişiden oluşuyor. Ancak yapmaya çalıştığımız şey bu. Blizzard’da en iyi konsol takımını oluşturmaya çalışıyoruz. Blizzard olarak konsollara geri dönme konusunda oldukça ciddiyiz.

Blizzard’dan Josh Mosquiera’nın Destructoid‘den Tara Long’a verdiği cevap işte bu.

Diablo III betasında gamepad desteğinin oldukça kararlı ve akıcı bir oynanış sunduğunu düşünürsek, geçmişte de bu konuda tecrübeleri olan Blizzard’ın bir konsol versiyonu düşünmemesi ahmaklık olurdu. Diablo III’ün konsollara gelecek olmasının oyunu sulandıracağını düşünmeyin derim. Betadan anlaşılabildiği kadarıyla Blizzard, yaptığı yenilikçi dokunuşlarla Diablo II’nin özünü bozmadan çok daha eğlenceli ve verimli bir sistem yaratmayı başarmış. Geriye ise bu deneyimin mümkün olabildiğince çok insana sunulabilmesi kalıyor.

Ancak görünüşe bakılırsa Blizzard’ın şimdilik konsol versiyonu konusunda belirlenmiş bir takvimi yok. Bununla birlikte baş içerik tasarımcısı Kevin Martens, oyun için bir açık beta düşünülmediğini de açıklamış. Ancak önümüzdeki dönemde dalgalar halinde yeni insanları davet etmeye devam edeceklerini, betayı güncellemeye devam edip çeşitli yenilikler ekleyeceklerini de belirtmeden geçmemiş.

Bir cevap yazın