Diablo 3 Level Sınırı Açıklandı

Çarşı karışır mı?

Diablo 3’ten ilk görseller yayınlandığında Diablo hayranları, oyunun artistik tasarımını oldukça “efemine” bulmuş; rengarenk görselleri ve çizgi film stili ışıklandırma efektleriyle Diablo’yu Diablo yapan karanlık atmosferin yerinde yeller eseceğini düşünerek kıyasıya eleştirmişlerdi. Eh, pek haksız da sayılmazlardı.

Tabii aradan epey süre geçti ve bu tartışmalar, hatta Blizzard’a yazılan tehdit mektupları, unutuldu gitti. Daha önce Diablocraft deyip burun kıvıranlar bile bugün rüyalarında Diablo III’ü görüp kamyon deviriyorlar.

Diablo III’ün 2011 yılı içerisinde raflarda olmasını bekleyebiliriz. Zira GamesCom’da oyunun çok özel demo gösterimlerinin yapıldığını ve Artisan sisteminin su yüzüne çıktığını biliyoruz. Ama bir süredir en çok merak edilen konu hakkında sessiz kalmayı tercih ediyordu Blizzard. Level sınırlaması… O da bugün Blizzard topluluk menajeri Bashiok tarafından açıklandı nihayet. Evet, belki çoktan duydunuz. Diablo III’ün level sınırı 60… Peki, neden Diablo 2 gibi 99 değil?

Bashiok’a göre bu, oyunun karakter geliştirme derinliğini veya oynanış süresini olumsuz etkileyecek bir adım değil. Söylenenlere göre Blizzard sakinleri, bu konu üzerine çok kafa patlatmış ve sonunda World of Warcraft’ta da benimsedikleri seviye sınırında karar kılmışlar. Hmm…

Biz haberi verelim, yorumu siz yapın. 🙂

9 Yorum

 1. levis

  Level 60 bana az göründü.Benim gibi nerdeyse 7/24 bilgisayar başında yaşayan biri baya kısa bir sürede bu seviyeye ulaşıcaktır. 🙂 Ama çıkabilecek olan ek paketlerde lvl sınırı yükselebilir herhalde.

 2. Ziyaretçi

  diabloyu benim gözümde değerli kılan çok önemli  bir etken: level sınırına ulaşılmıycak kadar zor olmasıydı. 60, 99 un aksine yuvarlak bir rakam olduğuna bu levele ulasmak zor olmıycak gibi…yapılacak her zaman bir şey vardı diablo 2 de. item bolluğu olsun level bolloğu olsun yaratık bolluğu…bir arkadaşınıza gittiğinizde  ohaa beni geçmişssin levelde  bu kadar levele nasıl geldin demek yerine sen de mi 60 a vardın diyeceksiniz artık… nerde o eski karakter karşılaştırmalar…olmıycak bidaha böyle işte.. sadece item kapışması olacak ki bu kapışma da er ya da geç biter eğer uzun soluklu bir oyun olması amaçlanmıycaksa… sınır konulmuş bir oyun ve oyuncular bu sınıra erişirse o zaman sürekli yenilik gelmediği vakit oyun rafa kaldırılır. adam gibi yap şu oyunu en baştan. kaç yıldır bekletiyosun oyuncuları madem, öyle bir çıkar oyunu ki 1 sene patche ihtiyaç duymasın misal…

 3. Han Solo

  Aslında ben de benzer düşünüyorum ama, belki de level ler bizim düşündüğümüz gibi, DiabloII de olduğu kadar kolay ulaşılamıyor olabilir.Eğer zaten eskisi gibiyse artık oynamamın anlamı yok gibi, çok sıkıcı olacak..

 4. Uğur Yurtsever

  Evet, zaten oyunun uzunluğunu ve karakter geliştirme derinliğini etkilemeyecek diye belirtmişler. Gelecek bir ek paketle seviye sınırı yukarıya çekilecektir muhtemelen.

 5. fdfdfdfdfdfdf

  Ben diablo 2 de kalacağım malesef hem bitirmedimde tek demosunu oynadım ordada sister mister yazıyor.Onu bitirdim sadece.Ama bende 64’lük kask demodaki en pahalı zırk en iyi bot eniyi kemer ve kırmızı yüzük vardı.ne ayılar kesmiştim. 😀

 6. AngelFRANTIX

  Adamlar level Exp pointleri söylememiş şuanki ulaşabileceğiniz level sınırı 60 demiş….
  Knight metin 2 deki gibi kolay değildir.
  Knigtta 100 exp yapıyodun 2. levele atlıyodun…
  Diabloda exp sınırı daha fazla olabilir…

Bir cevap yazın