Diablo 3 Konsol Yolunda

Blizzard’dan resmi açıklama.

PC kullanıcıları arasında bir virüs gibi hızla yayılan korsan kullanım, son yıllarda oyun yapımcılarını PC platformundan kopararak konsollara yaklaştırdı. Öyle ki artık piyasada strateji oyunları ve MMORPG’ler dışında PC odaklı yapılan oyun kalmadı diyebiliriz. Hatta bu tip oyunların konsol versiyonları bile PC versiyonlarından daha büyük satış başarıları yakalayabiliyor. Dragon Age: Origins, bunun en güzel örneği kesinlikle.

Bugüne kadar kendisini PC ve MAC platformlarına adamış Blizzard da bu garip durumun farkında elbette ve büyük merakla beklenen Diablo III’ü konsollar için de geliştirme arayışı içerisine çoktan girmiş.

İşte Blizzard’ın son birkaç gündür medyadaki söylentilere yanıt olarak yaptığı açıklama:

“Şu an konsollar için bir Diablo konsepti üzerinde araştırma yapıyoruz ve Diablo III takımımızdaki konsol pozisyonlarını doldurma arayışı içindeyiz. Daha önce de söylediğimiz gibi Diablo’nun oynanış stili konsol platformlarına uygun olabilir ve böyle bir projede yer alabilecek gerçek yetenekleri de görmek isteriz. Diablo ile ilgili her şeye tutkuyla yaklaşıyorsanız ve gerekli yetenekle tecrübeye de sahipseniz, açık pozisyonları görmek ve başvuru yapmak için kariyer sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Bunun şimdilik bir konsol versiyonu duyurusu olmadığını da belirtmek isteriz. Diablo III’ü şimdilik yalnızca Windows ve MAC PC platformları için geliştiriyoruz ve olası bir konsol versiyonunun oyunun çıkış tarihini etkilemesine izin vermeyiz.”

Umarım Blizzard, Diablo III’ü PC oyun sektörünün kısır döngüsünden kurtaracak çıkış yolunu bir an önce bulur.

5 Yorum

  1. Ziyaretçi

    sonuna kadar haklılar.Ben de bir korsan kullanıcı olarak 😀 adamlara hak veriyom.E gene de allah razı olsun yane.bu güne kadar bi sürü oyunlarını hackledik yane :DDD

Bir cevap yazın