Diablo 3 Atmosferi ve Gece Gündüz Çıkmazı

Battle.net topluluk yöneticilerinin oyunları hakkında haber girdiği ve oyun severlerin sorularına/düşüncülerine cevap verdiği BlizzBlue sitesinde önemli bir girdi yapıldı. Yöneticilerden Micah nam-ı diğer Bashiok bir soru üzerine Diablo 3 atmosferi hakkında ince bilgiler içeren bir cevap verdi.

Bashiok bölümlere göre farklı öğeler ile karşılaşacağımızı söylüyor, Monk karakteri tanıtım videosunda çölleşmiş bir bölge ve kum fırtınası görmüştük. Videodaki atmosferin oyunda var olduğu Bashiok’un cevabı ile resmiyet kazandı. Oyundaki bölümlere göre hava şartlarını yaşayacağız. Gene aynı şekilde bölümlere göre gece ve gündüz farkı olacak. Bashiok bölümlerde tekdüze renk olması (yani burada gece ve gündüz farklarının bir bölümde olmaması) bizim için daha iyi diyor.  Neden olarak ışık efektlerini daha iyi oyuna aktarabildiklerinden bahsediyor. Kusursuz grafikler için her nesne üzerine yoğunlaştıklarını  (Blizz bu elbette yoğunlaşacak) ima  da ediyor.  Fazladan gece gündüz döngüsünü oluşumunu bir bölümde akşam yaşarken bir sonraki bölümde geceye rastlayacaksınız bilgisini vererek açıklıyor.

Diablo 3 Zaman

E bu da gayet iyi, öyle değil mi? Bence Blizz istikrarlı bir karar almış. Ne kadar gerçekçiliğe yaklaşılırsa o kadar iyi. Nasıl olsa bir bölümde saatlerce beklemeyeceğiz. Bir sonraki alana geçtiğimizde zamanın ilerlemiş olmasını görmek aynı bölümde hızlıca akan gerçek dışı gece gündüz döngüsüne göre daha mantıklı.

Bunlar bir yana hala Diablo 3 bizim için o eski kült atmosferini WoW grafiklerindeki renk cümbüşüne tercih ettiği için eleştirilmekte. Umarız oynanışı ve Bashiok’ın açık ettiği bilgilerdeki atmosferi ile bizlere cicili bicili grafikleri unutturur…

Bir cevap yazın