DFI Mini-ITX Biçiminde P55 Anakart Hazırlıyor

Mini-ITX tipi bir anakart için 95 Watt veya 130 Watt gibi güç tasarımları fazla gibi görünüyor. Yalnız bu durum DFI’yı Mini-ITX boyutlarında bir P55 Express anakartı hazırlamaktan alıkoymamış: DFI Lanparty MI P55-T36.

DFI LanParty MI P55-T36

Bu küçük devin doğal olarak bir LGA 1156 soketi ve bir çift DDR3 bellek yuvası var. Ayrıca ekran kartınız için PCI Express x16 yuvası ve depolama ihtiyaçlarınız için üç adet SATA bağlantısı bulunuyor. Disket sürücü ve UltraATA gibi eski bağlantıların hiçbirine yer verilmemiş. Arka panelinde ise altı USB çıkışı, gigabit yerelağ, 7.1 kanal analog ses ve koaksiyel, S/PDIF çıkışları yer alıyor.

Üstüne üslük DFI bu anakartı POST mesaj göstergesi, CMOS reset düğmesi, altı adet CPU güç fazı ve katı kapasitörlerle donatmış. Yani, DFI resmen bir cep herkülü üretmek istemiş. 32 nm Clarkdale çekirdekli ve çift çekirdekli Core i5 işlemcileri çıktığı zaman bu tarz anakartların yaygınlaşacağını düşünüyoruz fakat yongaseti farklı olabilir. Zira Clarkdale işlemcilerin içinde grafik çekirdeği de bulunmakta ve anakartların bu grafik işlemcisinden yararlanabilmesi için arka panelinde görüntü çıkışı da olması gerekiyor.

Bir cevap yazın