Deus Ex: Human Revolution’ın Gizli Şifresi Bir Area 51 DLC’sini Mi İşaret Ediyor?

Şifre çözücüler iş başında!

Eidos Montreal’in Deus Ex: Human Revolution’ın ana menüsünde yayınladığı gizli şifreleri duymayan kalmamıştır sanırım. Saatler geçtikçte ortaya yeni ve mantıklı teoriler atılmaya devam ediyor. Hemen herkes bunun bir DLC veya bir genişleme paketini işaret ettiği fikrinde buluşmuş gibi görünüyor. Hatta birçok kişi, şu an oldukça mantıklı ve gerçekleşirse fazlasıyla heyecan verici olabilecek bir argüman üzerinde duruyor: Area 51’e odaklanan bir içerik paketi.

Oyunu dikkatle oynayanlar Hangar 18’den gelen şifreli e-postayı bulmuşlardır muhtemelen. Yayınlanan kodların bu e-postadaki şifreleri işaret ettiğini düşünenler çoğunlukta. Hatta e-postayı okuduktan sonra açılan “you know too much” (artık çok şey biliyorsun) başarımı da Megadeth’in Hangar 18 parçasına bir gönderme ve yayınlanan şifreli mesajlarla da yakından ilgili gibi duruyor gerçekten.

Possibly I’ve seen too much
Hangar 18, I know too much
foreign lifeforms inventoried
suspended state of cryogenics

Öyle sanıyorum ki hemen herkes, ABD’de bir askeri üs olan 51. Bölge’de (Area 51) bulunan Hangar 18’de uzaylılar üzerinde çeşitli deneyler yapıldığı ve dondurularak saklandıklarını öne süren meşhur komplo teorisinden haberdardır. Megadeth’in 90’lı yıllara damgasını vurmuş Rust in Peace albümünden Hangar 18 parçası da bu komplo teorisinden esinlenilerek yazılmıştı ve görünüşe bakılırsa Eidos Montreal’deki dostlarımız da “you know too much” başarımıyla şarkının sözlerine gönderme yaparak bir şeyler ima etmeye çalışıyor.

Şimdi Deus Ex ve Deus Ex: Invisible War’da karşımıza çıkan ve 1947 Temmuz’unda Roswell’de meydana gelen UFO kazasında ele geçirildiği öne sürülen uzaylıların DNA’sı ile geliştirilmiş Gray’leri hatırlayalım.

Eidos Montreal, Megadeth vurgusu yaparak bize Hangar 18 parçasının sözlerini anımsatmak istemiş ve sözlerdeki “yabancı yaşam formları” (foreign lifeforms) vurgusu ile bizi Area 51’de yapılan gizli deneylere ve Gray’lerin kökenine götürecek bir indirilebilir içeriği işaret etmiş olabilir.

Yine de Eidos Montreal’in bu gece yayınlayacağı özel mesajı bekleyelim. Bu kadar gaza gelmişken düş kırıklığına uğramayız umarım.

2 Yorum

  1. celikeins

    şifre için, sadece büyük harflere dikkat et. bu büyük harfleri verilen pairlerin hepsi ile değiştirirsen, 13111tower.com ile ilgili site çıkıyor. büyük ihitmal dogru site çünkü square enixe kayıtlı. bu sitenin kaynak kodunda bir .wav dosyası var, büyük ihtimal morse kodu. ve piramit şeklideki göze tıklarsan kullanıcı adı ve şifre istiyor.

Bir cevap yazın