Deus Ex: Human Revolution Şifresi Çözülüyor

Yeni bir internet sitesi, mors kodları, coğrafi koordinatlar ve dahası… Şifrelerin ardındaki gizem çözülüyor.

Eidos Montreal’in Deus Ex: Human Revolution ana menüsünden yayınladığı şifreli mesajların sırrı çözülmeye başlandı.

Gün içinde Eidos Montreal çalışanları, şifrenin asla çözülemeyeceğine inanmaya başlamış olacak ki, Twitter hesaplarından yeni kodlar yayınlayarak şifreyi çözmeye çalışanlara yardım etme kararı verdiler. 4chan, Reddit, Tumblr, Twitter ve Eidos forumlarında binlerce kişi şifreleri çözmek için kafa patlattı. Sonunda yayınlanan şifreli mesajların http://13311tower.com/ adresini işaret ettiği ortaya çıktı.

Şifrenin çözülmesiyle birlikte Deus Ex: Human Revolution ana menüsündeki şifreli mesaj yayını da durdu.

Siteye girip ajandanın hemen sağındaki Illuminati gözüne tıkladığınızda (piramit içinde göz) giriş yapmak için bir kullanıcı adı ve şifre istendiğini görebilirsiniz. Neyse ki bunları bulmak şifrenin kendisini çözmek kadar uzun sürmemiş.

Sitenin kaynak kodunda wav uzantılı bir dosya linki bulunuyor. Bu dosyada ise bir mors kodu saklı. Bununla birlikte sitenin arkaplanındaki resimde bir GPS koordinatı bulunuyor.

GPS koordinatı, Google Maps’e girildiğinde Avustralya yakınlarındaki Ayers Rocks çıkıyor. Diğer adıyla “Uluru”.

Mors alfabesinin çözümlenmesi ise: “11m13clinic”

Evet, anlayacağınız kullanıcı adı ve şifre de hazır. Illuminati gözüne tıklayıp açılan pencereden giriş yaptığımızda ise, hemen aşağıdaki gizemli resmin yüklendiğini görüyoruz.

Adam Jensen’ın sakalının oyundaki halinden daha uzun olduğunu fark edebiliriz. Hatta bu, Jensen’in Singapura gitmek için içine girdiği tüpe de benzemiyor değil. Peki bütün bunlar ne anlama geliyor? Eksik olan bağlantı ne?

Deus Ex: HR ARG 1

8 Yorum

    • Uğur Yurtsever

      Aslında Deus Ex serisi, içinde Illuminati’nin de olduğu bir takım komplo teorileri etrafında dönüyor (korkmayın spoiler falan değil :p). Çoktan paranoyak olduk yani. 😛

Bir cevap yazın