Deus Ex: Human Revolution İçin İlk DLC Duyuruldu

Square Enix ve Eidos Montreal, Missing Link içeriğini duyurdu.

Deus Ex: Human Revolution’daki kayıp bağlantının ardındaki sır perdesi nihayet aralandı.

Eidos Montreal’in oyunun ana menüsünden yayınladığı şifrelerin sırrı çözülmüş ve ipuçları bizi 13311Tower (Belltower yani) isimli bir siteye yönlendirmişti. Bu gizemli sitenin ardındaysa bizleri bir başka gizem bekliyordu. Bir resim.

Deus Ex: HR ARG 1

Bütün bu gizemli alternatif gerçeklik oyununun ardındansa tahmin ettiğimiz şey çıktı. Bir indirilebilir içerik: Missing Link.

Missing Link, bizleri Adam Jensen’in Deus Ex: Human Revolution’da gizemli bir şekilde kayıplara karıştığı 3 günlük yolculuğa götürecek (daha fazla spoiler vermek istemiyorum, oyunu oynamış arkadaşlar neden bahsettiğimi anlamışlardır zaten). Bu süre zarfında Jensen, yeni karakterlerle karşılaşacak ve içine düştüğü inanılmaz komplonun çok daha şaşırtıcı boyutlarını öğrenme fırsatı bulacak.

Ayrıca bu DLC’de Adam Jensen’in tüm geliştirmeleri sıfırlanmış olacak ve onu yeniden geliştirmemiz gerekecek.

Bütün bunları düşününce akıllara mantık sınırlarını zorlayan birçok soru işareti gelmiyor da değil. Oyunu henüz oynamamış arkadaşlar için hikayenin keyfini kaçıracak detaylar barındırabileceği için bunları burada belirtmek istemiyorum. Şimdilik, oyunun mantık bütünlüğünü korunduğunu ummaktan başka bir çare yok gibi görünüyor.

Missing Link’in Ekim ayı içerisinde yayınlanması bekleniyor. Sizler için bol spoiler’lı bir inceleme hazırlayacağız elbette.

1 Yorum

  1. onur_

    Ben o üç gün boyunca tabutta uyuyoruz sanıyodum sanırım herkes aynı şeyi düşünmüştür. Ayrıca auglar gidecekse sonra nasıl eski haliyle devam ediyoruz oyuna? Valla benim kafamda bi sürü soru işareti oluştu. Çıksa da oynasak. umarım erteleme falan olmaz. Merak ettim

Bir cevap yazın