Deus Ex: Human Revolution 200.000’den Fazla Diyalog Satırıyla Geliyor

Eidos Montreal, beklentileri yükseltmeye başladı…

Bizleri ilk oyunun 25 yıl öncesinde “geliştirilmiş” insanlarla “geliştirilmemiş” insanlar arasındaki sosyal çatışmanın tam ortasında bırakacak yeni Deus Ex oyunu Human Revolution, E3 2010 öncesi yayınlanan muhteşem videoyla bizleri kendine hayran bırakmayı başarmıştı. Bu videonun ardından E3 2010’da çok özel bir Deus Ex şov bekleyenler hayal kırıklığına uğrasa da Deus Ex: Human Revolution’dan yeni bilgiler gelmeye devam etti.

Geçtiğimiz günlerde tamamlanan E3 2010’da VideoGamer sitesine konuşan yapımcı David Anfossi, Deus Ex: Human Revolution’da 200.000’den fazla diyalog satırının olduğunu belirtirken, bütün karakterlerin seslendirilmiş olduğunun altını çizmekten de geri kalmamış. Mass Effect 2’nin 140.000, Dragon Age’in de yaklaşık 250.000 seslendirilmiş diyalog satırına sahip olduğunu düşününce Deus Ex: Human Revolution’la ilgili beklentilerimizin tavan yapması kaçınılmaz.

Oyunun baş tasarımcısı Jean-François Dugas ise oyunun baş yazarı Mary DeMarle’ye olan güvenini şu sözlerle açıklamış:

“Sihirli bir reçetemiz yok. Sahip olduğumuz tek şey işinde çok iyi ve çok sıkı çalışan bir baş yazar. Aynı zamanda çok detaycı.”

Deus Ex Human Revolution 5

İsmini The Myst serisinde yazar olarak duyurmuş Mary DeMarle, en son Splinter Cell: Conviction’da karşımıza çıkmıştı hatırlarsanız.

Deus Ex: Human Revolution’ın iki gün önce internete sızan 20 dakikalık oynanış videosuna göz atmak için buraya tıklamanız yeterli. PC, PS3 ve Xbox 360 platformları için geliştirilen Deus Ex: Human Revolution’a en iyi ihtimalle 2011 başlarında kavuşabileceğiz. Yeni gelişmeler için takipteyiz…

1 Yorum

Bir cevap yazın