“Desknote” Neler Getiriyor? Tüm Detayları ile Smartbook

Giriş

Ben de dahil olmak üzere pek çok kullanıcı şu günlerde taşınabilir sistem hayali kuruyor. Oysa daha düne kadar zayıf performansları ve yüksek fiyatları sebebiyle, sık seyahat eden iş adamları ve cebinde bol parası olanlar haricinde bu cihazlara fazla yüz veren yoktu. Bugün gelişen işlemci, bellek ve depolama teknolojilerinin yanında, LCD üretim maliyetlerinin de düşüşüyle birlikte fiyatlarda hızlı gerileme, performansta ise artış görüyoruz. Kendimden bir örnek vermek gerekirse masaüstü sistemden vazgeçmem mümkün değil ve taşınabilir bir sistem alacaksam da bunu sadece yazı yazmak için ya da Internet’te gezinmek için almayacağım. Doğal olarak performans ve ekstra özellikler istiyorum. Fiyatların düşüşüyle birlikte bu hayal iyiden iyiye tekrarlanır hale geldi.

Masaüstü işlemcileri kullanabilmesi, floppy sürücü ve dahili pili olmaması gibi özellikleriyle notebook’lardan ayrılan yeni taşınabilir cihazlar, Desknote olarak anılıyor. Peki bu yeni tür cihazların özellikleri neler, performansları nasıl, masaüstü PC’lerin yerini tutabilecekler mi? Elimizden geldiğince detaylı şekilde incelediğimiz ürünler üzerinde cevapları araştırdık.

2 Yorum

  1. karatayyy

    selamlar bende smartbook 3 var bunun adaptörünü bulamadım bana adaptör bulmaya yardımcı olabilecek arkadaş varmı varsa lütfen bana yardım etsin maille bana ulaşıp bunun şarj makinesini gönderecek kişi ödüllendirilecektir teşekkür ederim simdiden

Bir cevap yazın