Demoman’e Kılıç Kalkan

Soldier’lar ve Demoman’ler sunucularda birbirlerine girmeye devam ederken Valve, WAR güncellemesi kapsamında Demoman sınıfı için getireceği yakın dövüş silahlarını duyurdu: Kılıç ve kalkan.

İsmi Eyelander (Christopher Lambert’ın meşhur filmi İskoçyalı yani Highlander’dan esinlenilmiş olduğu belli.) olan kılıç oldukça güçlü olmasına rağmen, maalesef, maksimum sağlık puanımızı düşürüyor. Ayrıca Eyelander’ımız kalkanımızın “charge” yeteneğiyle birleşince oldukça ölümcül bir silaha dönüşecek.

Team Fortress 2 Demoman eyelander

Siyahi İskoçyalı olmaz demeyin. Christopher Lambert kadar cesur görünüyor.

Kalkanımız ise The Chargin’ Targe adını taşıyor. Targe, İskoç savaşçılarının eski zamanlarda kullandığı işlemeli ve yuvarlak kalkanlara verilen isim.  E demoman’imiz bir İskoçyalı olunca, haliyle Targe onun en yakın dostu olmalı. Tabi ki bir şişe viskiden sonra. Sticky’lerimizin yerine kullanabileceğimiz The Chargin’ Targe, ateşe ve patlamaya karşı %50 koruma sağlamakla kalmıyor, diğer yakın dövüş silahımızı da güçlendirirken rakibimizin kafasına kafasına vurabileceğimiz bir silah özelliğini de taşıyor. Kalkanın isminde yer alan “charge” ise onun asıl öldürücü özelliğini gösteriyor. Ölümcül bir hızla düşmanımızın üstüne atılıp hatırı sayılır ölçüde hasar vermek…

Bu silahları bir an önce kullanabilmek için sabırsızlanırken Soldier için duyurulacak silahları beklemeye başlıyoruz. Bütün bu güncelleme çılgınlığı geride kaldığında yeni silahların ve crafting sisteminin oyun dinamiklerini nasıl değiştireceğini gerçekten merak ediyoruz. Güncellemeler hakkında daha detaylı bilgiler edinmek içinse buraya tıklayabilirsiniz. Buraya da tıklayın demek isterdim aslında.

Soldier ve Demoman arasındaki savaşın ne durumda olduğunu merak ediyorsanız ise aldığımız bilgiler Soldier’ların açık ara önde oldukları yönünde.

Bir cevap yazın