Dell’in Cep Bilgisayarı Streak Android’le Beraber Gelecek

Dell, hizmetlerini Windows 7 ile uyumlu hale getirmek ve tüketici elektroniği pazarında yer edinmek için canla başla çalışmaya devam ediyor. Eskiden bilgisayar üretip de akıllı telefon veya cep bilgisayarı alanında pay sahibi olmayı düşleyen diğer bilgisayar üreticileri (Acer’in Liquid’ini hatırlayın) gibi Dell de Streak adlı kendi cep bilgisayarı (MID) çözümünü çıkarmaya hazırlanıyor.

Dell Streak

Aygıtın ilk fotoğrafı internete sızdı ve başka kaynaklardan gelen bilgilere bakılırsa Streak, Google’ın Android 2.0 işletim sistemiyle beraber gelecek. 5.0″ ekranı HTC’nin Snapdragon canavarı HD2’den (4.3″) bile büyük.

Diğer özellikleri oldukça tipik: Kablosuz ağ, Bluetooth ve 3D WWAN bağlantı desteği. Kamerası çift LED flaşlı ve 5.0 megapiksel çözünürlüklü. Pili 1300 mAh gücünde. Dokunmatik ekranın ön yüzünde sadece üç düğme bulunuyor.

Ön yüzündeki video kamera videolu görüşme için kullanılabilir. Prototipin arka yüzündeki “US” etiketinden, başka ülkelere de örnek gönderilmiş olabileceğini anlıyoruz.

Dell Streak söylenti havuzuna henüz bugün girdiği için ne zaman çıkacağı ve fiyatı hakkında elimizde kesin bir bilgi bulunmuyor.

Bir cevap yazın