Dell Mini 5 Tabletin 1 GHz Snapdragon İşlemcisi Var (Video)

Dell Mini 5 akıllı telefon sınıfına sokulabilecek kadar küçük bir tablet aslında. 5″ çoklu-dokunma destekli ekranı var. Cep telefonu diye tabir edilen HTC HD2’nin 4.3″ ekranı olduğunu hatırlatalım. Her ne kadar Dell bu aygıtı kendi etkinliklerinde tanıtmış olsa da henüz resmen duyurmadı. O yüzden özelliklerini şu ana kadar pek bilmiyorduk. Ta ki Tinhte.com adlı uzak doğulu bir web sitesi Mini 5’i işlemcisine kadar sökene değin.

Dell Mini 5

Dell Mini 5

Tinhte’nin cihazı nereden tedarik ettiğini bilmiyoruz fakat Mini 5’in adım adım parçalarına ayrıldığı videoda 5 megapiksel kamera (bir kamera da ekranın olduğu tarafta var), iki microSD bellek kartı yuvası ve 1,530 mAh pili olduğu görülüyor. En önemlisi üst düzey telefonların büyük bir bölümünün (HTC HD2, Google Nexus One, Sony Ericsson Xperia X10 gibi) sahip olduğu ARM tabanlı 1 GHz Snapdragon işlemcisi var. Qualcomm’un bu işlemcisi belki de gelmiş geçmiş en ünlü ARM tabanlı işlemci haline geldi. Son olarak Dell’in bu tabletin yanında Bluetooth kulaklık hediye edeceğini ifade edelim.

Mini 5’in işletim sistemi şimdilik Android 1.6. Son kullanıcı sürümünün 2.1 olacağını ümit ediyoruz. Tabii ki Dell’in işletim sistemini kendine göre uyarlaması da biraz zaman gerektiriyor.

Dell Mini 5 ne zaman duyurulacak sorusuna şimdilik yanıt veremiyoruz ama bu haberi biraz ilgilendiren ufak bir not: Apple, adı iSlate diye geçen gizemli tablet bilgisayarını 27 Ocak’ta resmen duyuracakmış.

İşte Mini 5 parçalama videosu:

Bir cevap yazın