Dell Mini 3iX Üçbant UMTS ve WiFi ile Boy Gösterdi

Dell’in Mini 3i akıllı cep telefonunun 3G’li sürümünün adı 3iX. CelularCafe Mini 3iX’in 3i gibi 3 Megapiksel kamerası olduğunu fakat 3G internet erişimi için 850/1900/2100 UMTS/HSDPA üçbant bağlantıya sahip olduğunu bildiriyor. Fotoğraf Brezilya’nın Amazon ormanlarından.

Dell Mini 3iX prototip

3.5″ boyutunda 640×460 çözünürlüklü dokunmatik ekranı olan Dell Mini 3iX çoklu-dokunma ve A-GPS teknolojilerini de destekliyor. Bu tip cep telefonlarında görmeye alıştığımız üzere Bluetooth 2.0+EDR, microSD kart yuvası ve USB 2.0 girişi de bulunmakta. Kameranın otomatik odaklama özelliği ve çift LED flaş lambası var. Daha önceki söylentiler bu telefonun 5 megapiksel kamerası olacağı yönündeydi ancak fotoğrafı gösterilen aygıt henüz bir prototip olduğu için sonradan eklemeler yapılabilir.

İşletim sisteminin de geleneksel Android olduğu ifade edilmekte. Bununla beraber orijinal 3i’nin kullanıcı arayüzü iPhone’unkini çok andırırken, 3iX sade bir Android telefon görüntüsünde. Dell Mini 3iX çıkışı yakın ama bunun ne zaman olacağı konusunda kimse bir tahminde bulunmuyor.    

Bir cevap yazın