Dell: Dünyadaki En İnce 15″ Bizde

Ama geri kalanın hepsiyle kıyaslamazsanız.

Dell‘in son üst düzey 15″ modeli XPS 15z oldukça yeterli özelliklere sahip gibi görünüyor. Muhafazakar metalik tasarımı oldukça şık olan bu dizüstünün gücü de yeterli.

Transcend 2011 Computex

Dell XPX 15z reklamı. En ince benim diyor, ama değil.

Dell’in yeni XPS 15z modelini öne çıkarmak için pek çok nedeni var, ama dünyadaki en ince derken dikkat etmesi lazımdı, çünkü değil.

Dell XPX 15z‘in reklamına bakarsak: “En kalın noktasında yalnızca 24.68mm. XPS 15z dünyadaki en ince 15″ dizüstü*. Dahası hem sağlam, hem hafif.”

Reklamdaki küçük yıldıza bir bakalım: “Dell’in yaptığı 2011 araştırmasına göre, 15″ HP, Acer, Toshiba, Asus, Lenovo, Samsung, Sony ve MSI modelleriyle kıyaslandığında”.

Peki içinde Apple’ın da bulunduğu diğer üreticiler nerede? Dahası biz bir MacBook Pro modelinin 24.13mm kalınlığında olduğunu da biliyoruz.

Biz de şöyle söyleyelim o zaman: “Dünyanın en hızlı bilgisayarı bizde, eğer dünyanın geri kalan en hızlı bilgisayarlarıyla karşılaştırmazsanız.”

Buradan bir yaşam dersi çıkarıyoruz: Geri kalan herkesle karşılaştırmazsanız, her konuda dünyanın en iyisi olabilmeniz mümkün. Cem Yılmaz’ın “Bence yakışıklısın…” parodisini anmadan edemeyeceğim 🙂

Bir cevap yazın