DeathSpank’ten İki Yeni Video

Monkey Island’ın yaratıcısı Ron Gilbert’ın son numarasıyla kahkahalara boğulmaya hazır olun!

90’ları oyun oynayarak geçirdiyseniz, yani kısacası artık dinozor bir oyuncuysanız eminim Ron Gilbert ismi sizin çok şey ifade ediyordur. Maniac Mansion, Zak McKracken and the Alien Mindbenders ve tabii ki Monkey Island…

Bildiğiniz gibi Ron baba, iki yıldır DeathSpank adında bir aksiyon RPG üzerinde çalışıyor ve bir terslik olmazsa 14 Temmuz’da bu yeni Ron Gilbert oyununa kavuşacağız.

Diablo tarzı hack’n slash mekaniklerine sahip olacak DeathSpank’in en dikkat çekici yanı çok daha fazla özelleştirme seçeneği veya yüzlerce parça özenle hazırlanmış silah ve zırh sunacak olması değil (bunlar da var elbette hem de en eğlenceli şekillerde). Ee bir hack’n slash oyununda daha önemli ne olabilir ki?

Projenin başında Ron Gilbert olunca çok daha önemli şeyler bulmak mümkün. Zira DeathSpank, ben bir Ron Gilbert oyunuyum diye haykırırcasına enfes bir mizah anlayışı ve Monkey Island tadında gelişmiş diyalog seçenekleriyle geliyor.

14 Temmuz’da PSN ve XBLA vasıtasıyla konsol sahiplerini mest edecek DeathSpank’i şimdilik PC platformunda göremeyecek olmamız üzücü. Tahir’i göreve çağırmaktan başka çaremiz yok!

Son dönemlerin co-op modasını da es geçmeyen DeathSpank için yayınlanmış iki yeni videoyu hemen aşağıda bulabilirsiniz. İyi seyirler.

2 Yorum

  1. goro

    Bu tarzda bir oyunu xbla’dan yada psn’den indirmek istemem açıkçası, ömürlük oyun denebilecek tarzda oyunlar gitti, yerlerine eğlencelikler oturdu, iyice sıkmaya başladılar.

Bir cevap yazın