DeathSpank: The Baconing Piyasada

Daha gevrek ve daha lezzetli… DeathSpank geri döndü!

Aksiyon/ RPG aleminin eğlenceli, komik ve yaramaz kahramanı DeathSpank üçüncü kez karşımızda.

Kanadalı bağımsız geliştirici Hothead Games, Maniac Mansion, Zak McKracken and the Alien Mindbenders ve Monkey Island gibi efsane oyunların arkasındaki isim Ron Gilbert ile birlikte geliştirdiği ve geçtiğimiz yıl yaz aylarında yayınladığı ilk DeathSpank oyunuyla büyük sükse yapmıştı. Gerek komik karakterleri, gerek eğlenceli diyalogları, gerek birbirinden yaratıcı ve ilginç silahları, gerekse bağımlılık yaratan oynanış mekanikleriyle geçtiğimiz yılın en iyi bağımsızlarından biriydi şüphesiz.

DeathSpank’in ardından Ron Gilbert projeden ayrılsa da, bu Kanadalı ekibi durdurmadı pek tabii. Yıl sonuna doğru yayınlanan ikinci oyun DeathSpank: Thongs of Virtue da aynı başarıyı yakaladı.

Şimdiyse haşarı kahramanımız DeathSpank üçüncü kez karşımızda. Üstelik yeni ve daha ilginç silahlar, yine delicesine komik karakterler, co-op desteği, eğlenceli görevler, mizah dolu diyaloglar, daha gelişmiş taktik savaş öğeleri ve bu kez bilim kurgu soslu bir serüven ile…

DeathSpank’in kendi şeytani yansıması olan AntiSpank’e karşı verdiği eğlenceli ve heyecan dolu mücadeleye konuk olacağımız ve sevgili Spanktopia’ya barışı getirmeye çalışacağımız The Baconing’e PC ve PSN üzerinden 15$, XBLA üzerindense 1200 MS puanına sahip olabiliriz.

Bir cevap yazın