Dead Space 2’den Yeni Detaylar

Geçtiğimiz yılın en iyi oyunlarından birisiydi Dead Space. Hatta bugüne kadar yapılmış bilimkurgu ve korku temalı oyunlar arasında ilk üçe girebilecek kalitedeydi desek de abartmış olmayız sanırım.

Birkaç gün önce Dead Space 2’nin yapımına başlandığını öğrendikten sonra bizim gibi heyecanlanan oyunseverlerdenseniz, oyunla ilgili açıklanan ilk detaylar ilginizi çekecektir.

Evet, EA hafta başında Dead Space 2 hakkında ufak ipuçları verdi. Buna göre oyun, ilk oyundan 3 yıl sonrasını konu alacak. Bu sefer konuk olacağımız uzay istasyonu ise Sprawl adını taşıyor. Sprawl, Satürn uydularından birinin kalıntıları üzerine gelişigüzel kurulmuş organik bir uzay istasyonu. Gerçek bir şehir gibi tasarlanmış Sprawl’da şirketlere, hükümete ve halka ayrılmış özel alanlar da bulunuyor.

Hikaye hakkında ise çok fazla detay açıklanmış değil. Oyunun görsel ve oynanış olarak elden geçirileceğinden şüphemiz yok pek tabi; ancak asıl merak ettiğimiz bu yeni oyunun hikayenin gidişatında nasıl bir rol alacağı. Sanırım kafamızdaki soru işaretlerinden kurtulmak için bir süre daha beklememiz gerekiyor. 

Oyunun bir süredir kulislerde dolaşağı çoklu oyuncu modu ise doğrulandı. Hatta muhtemelen Necromorph olarak da oynayabileceğiz. Eh bu kadar detay bizleri bir süre daha idare eder.

1 Yorum

Bir cevap yazın