“Dead Space 2 Dizlerinizi Titretecek”

Dead Space 2’nin geçtiğimiz hafta Boston’da düzenlenen PAX East fuarında gösterilen kısa ama etkileyici ilk oynanış videosunu izlemeyeniniz kalmamıştır sanırım.

Tabi PAX East’te Dead Space 2’ye ilişkin tek gelişmenin bu olmadığını tahmin ediyorsunuzdur. Geçtiğimiz hafta Boston’da yaşanan güzellikler ortaya çıkmaya devam ederken bizim de gözümüze G4’un Visceral Games’ten yapımcı Rich Briggs ile yaptığı ufak röportaj takıldı. Bakalım Rich Briggs yeni oyunlarındaki korku öğeleri üzerine neler söylemiş.

“İlk oyun tam manasıyla insanın betini benzini attıran bir deneyimdi. İnsanlar gelip bize “oyundaki ses kayıtlarını karanlık köşeden üstüme bir şey atlayacak diye tam anlamıyla dinleyemedim” diyorlardı ve biz de bu konuda birçok araştırma yaptık. İnsanların sürekli korku içinde olduğu için hikayenin detaylarını anlamak veya ortamdan keyif almak gibi şeylerde fedakarlık etmelerini istemiyoruz.

 

Evet, hala bir korku oyunuyuz. Evet, hala Dead Space’iz ve elimizden geldiğince dizlerinizi titretmeye çalışacağız. Ancak Isaac (protagonist) bütün bunların bir benzerini daha önce yaşamıştı ve artık sorunlarla mücadele etme konusunda daha yeterli. Tabi Isaac’ın epik anlar yaşayacağı zamanlar da var ve bunlar bir roller coaster turu gibi olacak.”

Visceral’dan Nick Earl’in daha önceki bir röportajında “Dead Space 2’de aksiyona yöneldik” sözlerini de böylece yanlış yorumladığımızı anlıyoruz. Zira Visceral’daki arkadaşlar, oyunun korku temellerini kaybetmeden ilk oyunun durağan yapısını biraz hareketlendirmek arayışı içerisindeler. Bütün bunlar bize daha iyi bir hikaye anlatımı sunduğu sürece arkalarındayız.

1 Yorum

Bir cevap yazın