Dead Space

Adım Alessa Vincent. Ishimura güvertesinde güvenlik şefiyim… Burada yabancı bir yaşam formuyla karşılaştık. Mürettebatın bedenlerini ele geçirdiler… Tek hayatta kalan ben olabilirim… Koloniyi kaybettik. Bütün takımım öldü… Ishimura onların kontrolünde… Yüzeyde bulduğumuz ilginç yapının (artifekt) bir şekilde bundan sorumlu olduğuna inanıyorum. Bizi çılgına çevirdi… Birbirimize girdik.

Eğer bu kaydı bulursanız… Ishimura ve o yapı yok edilmeli. Dünyadakilere söyleyin, çok insan savaştı… ve cesurca öldüler. Unutulmamıza izin vermeyin. Ben Şef Alissa Vincent… Çıkıyorum!

Dead Space

Electronic Arts 2007 Eylül’ünde duyurdu Dead Space’i. Şirketin son yıllarda diğer oyun tarzlarında gösterdiği düşüşü göz önüne alınca; EA yapımı bir korku oyununun ne kadar başarı yakalayabileceği de tartışılırdı pek tabi. Oyunun arkasındaki ekibin The Godfather ve The Simpsons oyunlarını yapan EA Redwood Stüdyosu olduğunu da öğrenince, oyunla ilgili ilk bilgiler ve videolar gelene kadar bir beklenti içine girmedik. Ancak ardı ardına yayınlanan videoları izledikçe gerçekten sağlam bir yapımla karşı karşıya kalabileceğimiz hissine kapıldık. Oyun henüz raflara çıkmadan festivallerde gösterilen Dead Space: Downfall isimli oyunun öncesinde yaşanan olayları anlatan animasyon filmi ve oyunun raflardaki yerini almasıyla birlikte piyasaya sürülen Dead Space çizgi roman serisi, Dead Space’in büyük bir yapım olduğunu ortaya koyuyor zaten. Aklımızdaki tek soru; Dead Space, bize yakın zamandaki Alone in the Dark rezaletini unutturup, aradığımız korku oyunu ilacı olabilecek mi; özellikle de elindeki bilim kurgu konseptini iyi kullanarak…?

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

Bir cevap yazın