Dead Rising 2’den Yeni Oynanış Videosu: E3 2010’u Zombiler Bastı

Capcom’un zombileri E3 2010’da!

Dead Rising, dört yıl önce raflara çıktığında enteresan survival horror öğeleri ve farklı sonları olan hikayesiyle sağlam bir başarı yakalamıştı şüphesiz. Aslında horror, yani korku öğelerinden ziyade parti çocuklarını hedef alan bir oyundu Dead Rising, ama gördük ki Valve bile bu konseptten etkilenip Left 4 Dead 2’yi benzer bir çizgiye yaklaştırdı (şimdi birileri çıkıp yine hakaret ettiniz derse şaşırmam).

Hal böyle olunca, Dead Rising’in er ya da geç bir devam oyununa kavuşması da kaçınılmazdı. Hem de bu sefer yalnızca Xbox 360 için değil PC ve PS3 için de geliyor Dead Rising 2 ve E3 2010’da gösterilen videolara bakılırsa geçen yılki Tokyo Game Show’dan bu yana bir hayli yol kat edilmiş.

Lafı daha fazla uzatmayalım. İlk oyundaki olayların 5 yıl sonrasını konu alacak Dead Rising 2, 31 Ağustos’ta raflarda olacak ve modaya uyarak co-op’un da içinde olduğu şahane çoklu oyuncu modları içerecek.

E3 2010’dan gelen ilk video, Dead Rising 2’nin oynanış mekaniklerini görebileceğimiz eğlenceli sahnelerden oluşuyor. Hemen ardından gelen üç videoyla da Dead Rising 2’nin ilginç hikayesine uzanıyoruz. Bu tarz oyunlarla ilgileniyorsanız bakmadan geçmeyin.

İyi seyirler.

 

Bir cevap yazın