David Cage Yeni Oyun Teknolojisini GDC’de Gösterecek

Quantic Dream’in yeni oyun projeleri, Mart ayından sonra su yüzüne çıkmaya başlayabilir.

David cage 1Omikron: The Nomad Soul, Fahrenheit ve Heavy Rain gibi sıra dışı oyunların altına imza atmış Fransız Quantic Dream’in kurucusu ve patronu David Cage, 5-9 Mart tarihleri arasında San Francisco’da düzenlenecek Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (GDC) yeni oyunlarına hayat verecek yeni oyun teknolojisini ilk kez gösterecek. Tecrübeli oyun tasarımcısı, şimdiden 60 dakikalık bir gösterim için yer ayırtmış durumda.

Develop’un haberine göre; Cage’in sunumu, teknoloji kullanılarak insan duygularının nasıl yakalanabileceği üzerinde yoğunlaşacak. Sanal aktörlük, performans yakalama ve sanat yönetimi gibi konularda analizler yapacak Cage, yeni oyun teknolojisinden de ilk demoyu yine bu sunum sırasında katılımcılara gösterecek. Anlaşılan Cage, yine teknolojinin nimetlerini kullanarak “gerçekçi ve inandırıcı duygular” yaratmaya odaklanmış durumda.

Hatırlarsanız David Cage, Heavy Rain’e hayat veren “Casting” teknolojisini ilk kez E3 2006’da göstermiş ve herkesi yaklaşık 5 dakika boyunca koltuğa çivilemişti. Hele kızın gözünden süzülen o tek damla yaş… Etkileyiciydi gerçekten (her ne kadar şimdi izleyince aynı coşkuyu yaratmasa da 6 yıl öncesi için gerçekten etkileyiciydi). Mart ayında su yüzüne çıkacak yeni teknolojiyi de merakla bekliyoruz açıkçası.

Öte yandan, Quantic Dream’in geçtiğimiz haftalarda verdiği iş ilanından bu yana, yeni oyunlarının Asya’da geçebileceği söylentileri de ortaya dolaşıyor. Öyle görünüyor ki Mart ayından itibaren ağızlardaki baklalar da yavaş yavaş dökülmeye başlayacak. Sahi bir aralar gündeme gelen Omikron 2’ye ne oldu acaba?

2 Yorum

  1. Sabertooth

    Hey gidi hey! Fahrenheit ı bitirdikten sonra nette araştırmaya başladığımda Heavy Rain i ilk o zaman görmüştüm, bu fragmanı izlediğimde ağzımın suyu akmıştı. Sonra PS e geleceğini öğrendiğimde basmıştım kalayı. Flashback yaşadım sayenizde THG 🙂

Bir cevap yazın