DataStar’dan KTC Monitörlerde 0 Piksel Garantisi

Haier, Lacie, PQI, Biostar, Trend Micro, TP-Link, Asrock, KTC, Promex, Princo gibi markaların distribütörlüğünü yapan DataStar Bilgi Teknolojileri A.Ş. yaptığı açıklama ile KTC monitörlerde 0 pixel uygulaması başlattıklarını duyurd.

Parlak veya sönük fark etmez KTC monitörlerde garanti süresi boyunca pixel hatası oluşursa ürün yenisi ile değiştiriliyor. Bu konuda DataStar Ürün Müdürü Atilla Dandiboz, şunları söylemiş:

Üretici ya da satıcı firmalar da genellikle 3-5 piksele kadar sorunları garanti kapsamında değerlendiriyorlar. DataStar olarak garanti süresi boyunca ölü ya da parlak fark etmez, kaç nokta olursa olsun her tür piksel sorununda KTC monitörleri değiştiriyoruz

Datastar KTC

Biliyorsunuz, ölü pixel  LCD monitörlerin henüz üstesinden gelemediği bir sorun. Her ne kadar geçmişe orana ölü pixel görülme sıklığı azalmışsa da bir çok firma 3-5 adetten sonra ürün değişimi yapıyor. Oysa bazen ekranın ortasında yer alan bir adet parlak ölü pixelin bile sinir bozucu olabileceğini biliyoruz. O yüzden LCD satın alırken firmaların ölü pixel garanti yaklaşımlarını bilmek önemlidir. Bu bilgi, sizi olası sıkıntılardan korur. Ürünü satın aldığınız yer ile ölü pixel kavgası yapmak istemezsiniz değil mi? KTC markalı monitörlerde bir adet bile ölü pixel görürseniz hemen monitörü satın aldığınız yere gideceğinizi artık biliyorsunuz.

Bir cevap yazın