Dark Souls PC’ye Gelecek Mi?

PC oyuncularının Dark Souls aşkı…

Yalnızca geride bıraktığımız 2011’in değil, son yılların en zor, en enteresan, en ödüllendirici ve en uzun soluklu RPG deneyimlerinden biriydi Dark Souls kesinlikle. Hatta pek çok açıdan selefi Demon’s Souls’tan bile zor ve ödüllendiriciydi. Lakin PC oyuncuları, her iki oyundan da mahrum kalmıştı ne yazık ki. Ancak görünüşe bakılırsa bu durum değişmek üzere. Zira şu an Dark Souls’un PC’ye gelmesi için geniş çaplı bir imza kampanyası başlamış durumda.

Bu imza kampanyası ortaya elbette kendi kendine çıkmadı. Dün erken saatlerde oyunun dağıtımcısı Namco Bandai’den bir çalışanın forumlarda yaptığı “eğer yeteri kadar ilgi gösterilirse Dark Souls PC’ye gelebilir” açıklaması kısa süre içinde binlerce PC oyuncusunu harekete geçirmiş görünüyor.

Birkaç ay içinde sadece PC’de 1 milyon barajını devirme başarısı gösteren The Witcher 2’nin dağıtımcısının da Namco Bandai olduğunu düşünürsek, Dark Souls’un PC platformuna çok yakın olduğunu söyleyebiliriz. Tabii Namco Bandai çalışanının da söylediği gibi eğer geliştirici From Software PC’lerden nefret etmiyorsa…

İmza kampanyasına katılmak için buraya tıklamanız yeterli.

Bir cevap yazın