Dark Raptor Kasa İncelemesi

Dark Raptor Kasa

Dark Raptor Kasa

74 $ + KDV fiyatla satılan Dark Raptor, orta pazarı kendisine hedef olarak belirlemiş. Aslında bu model temel özellikler, malzeme kalitesi ve işçilik açısından bir önceki incelememize konu olan Dark Orion’a çok benziyor. Ancak Dark Orion’dan ayrılmasını sağlayan ek özellikleri ve daha saldırgan hatlara sahip bir tasarımı var.

Dış Görünüş ve Tasarım

Dark Raptor, diğer Dark modellerinde olduğu gibi içi dışı siyaha boyanmış olarak geliyor. Kasanın üretiminde kullanılan çelik malzeme ve işçilik tatmin edici seviyede; kasanın içinde tek bir keskin kenar bırakılmamış.

Dark Raptor Kasa

Dark Raptor Kasa

Kasanın dış görünüşün daha saldırgan olduğunu söylemiştik. Sade bir şıklığı tercih eden Dark Orion’un tersine Dark Raptor daha sert hatlara sahip. Kasanın ön tarafından yayılan mavi LED ışığı bu tasarımı tamamlıyor. Ön tarafta yine ızgaralı bir tasarım tercih edilmiş. Tabi bu delikli tasarımın arkasında toz filtresi unutulmamış.

Dark Raptor Kasa

Dark Raptor - Açma Kapama Düğmesi

Sabit disk ışığı, açma/kapama ve yeniden başlatma düğmeleri kasanın ön üst kısmında yer alıyor.

Dark Raptor Kasa

Dark Raptor - Ön Panel Bağlantılar

Dark Raptor’u Orion’dan ayıran en önemli özelliklerden birisi ön panelde hem USB 2.0 hem de USB 3.0 desteği sunması (Orion’da sadece USB 3.0 vardı). Ayrıca bu bağlantı noktalarının kabloları anakart üzerine bağlanıyor yani Orion’daki gibi arka taraftan USB bağlantı noktası eksiltmek zorunda kalmıyorsunuz. Bunların yanında e-SATA ve ses çıkışları da burada yer alıyor.

1 Yorum

Bir cevap yazın