Dark Orion Kasa İncelemesi

Geçtiğimiz günlerde easy-Swap docking station ürününü incelediğimiz Dark’ın Orion kasası da test merkezimize ulaştı; biz de tepeden tırnağa inceledik.

Dark Orion Kasa

Dark Orion Kasa

Dış görünüş ve genel özelliklere geçmeden önce 56 $ + KDV seviyesinde fiyatla satılan Dark Orion’un giriş-orta seviye pazarı hedeflediğini belirtelim. Bu fiyata güç kaynağının dâhil olmaması onu orta seviyeye biraz daha yaklaştırıyor.

Dış Görünüş ve Genel Özellikler

Dark marka kasalarının hepsinde ortak olan en temel özellik bu kasaların siyah renge sahip olması. Dark Orion da bu geleneği bozmuyor, içi ve dışı siyaha boyamış olarak geliyor. Eskiden sadece dışının siyah içininse bildiğimiz alüminyum grisi olan kasalar gördüğümüz olmuştu. Artık “siyah” kasaların büyük bir çoğunluğu iç/dış siyah olarak geliyorlar.

Genel olarak Dark Orion’un işçiliğinin ve malzeme kalitesinin iyi olduğunu söyleyebiliriz. Kasanın üretiminde 0.6 mm SECC çelik malzeme kullanılmış. Ortalama bir ağırlığa (5.8 kg) sahip olan Dark Orion yeterli sağlamlık hissini veriyor. Kenarlar tamamen yuvarlatılmış bir tane bile keskin yüzeye denk gelmiyorsunuz. Sağda solda üretim artığı keskin çelik çapağı gibi artık maddeler de kesinlikle söz konusu değil. Dark Orion bu konuda gerçekten başarılı.

Dark Orion Kasa

Dark Orion Kasa

Dark Orion sade bir görünüşe sahip ancak ön kısımda yer alan 12 cm soğutma fanı kırmızı ışığıyla kasanın ben buradayım demesini sağlıyor. Üst tarafta bulunan açma/kapama, yeniden başlatma düğmeleri, sabit disk ışığı, ses çıkışları, iki adet USB 3.0 ve bir adet e-SATA çıkışı gerekli olan tüm bağlantılara kolayca erişmenizi garanti ediyor.

Dark Orion - Ön Panel Bağlantılar

Dark Orion - Ön Panel Bağlantılar

Dark Orion Kasa

Dark Orion Kasa

Kasanın üst kısmında iki adet 12 cm soğutma fanı takabileceğiniz delikli bir açıklık bulunuyor. Bu alana varsa sulu soğutma radyatörünüzü de takabiliyorsunuz.

Dark Orion Kasa

Dark Orion Kasa

Arka tarafta 12 cm’lik fan, iki adet sulu soğutma çıkışı ve bir de yan kapağı kolay açmak için bir çeşit tutamaç (kullanmadığınız zaman katlayabiliyorsunuz) dikkat çekiyor. Bunların dışında arka tarafta özel bir şey yok. Yan kapağa isterseniz iki adet 12 cm soğutucu takabiliyorsunuz. Dark Orion, üstte iki, yanda iki, önde ve arkada birer olmak üzere toplamda altı soğutma fanına destek veriyor.

Dark Orion Kasa

Dark Orion - Arka Fan

Bir cevap yazın