Dark NTSU4 Ağ Paylaşımlı USB Hub İncelemesi

Kullanım Deneyimi ve Sonuç

Ayrıca, bildiğiniz gibi bazı USB cihazların çalışması için sürücü gereklidir. Eğer böyle bir USB cihazı ağınızda paylaştırmak istiyorsanız, kullanmak istediğiniz tüm PC’lere sürücü yüklemeniz gerektiğini unutmayın.

Dark NTUS4 USB HUB Ürün Bilgisi

“Networking USB Server” programı Dark NTSU4’e bağlı olan cihazlar hakkında bize bilgi sunuyor. Bunun yanında, isterseniz X bir cihaz aktif olduğu zaman üçüncü bir yazılımın da otomatik olarak çalışması için ekstra bir emir verebiliyorsunuz.

Dark NTSU4 Windows XP / Vista / 7 işletim sistemlerini destekliyor, ama sadece yazıcınızı ağda paylaştırmak isterseniz Mac OS işletim sistemlerinde de bu ürünü kullanabilirsiniz.

Dark NTSU4 resim 5

Son olarak, Web Browser hakkında biraz bilgi verelim. Dark NTSU4’ün IP numarasını internet tarayıcınızın adres bölümüne yazarak Web Browsera ulaşabilirsiniz. Bu bölümde Dark NTSU4’e bağlı cihazlarınız hakkında daha geniş bilgi alabilir, ürüne reset atabilir, ürünü fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Dilerseniz, Dark NTSU4’ün DHPC özelliğini devre dışı bırakıp, ağınızdaki USB cihazlar için farklı bir IP atayabilirsiniz.

Dark NTUS4 USB HUB Network

Bu ürün ile neler yapabiliriz? Farklı kullanım örneklerine biraz değinelim isterseniz.

Dark NTUS4 USB HUB

 • Dark NTUS4’ü Dark UGA2048 USB ekran kartı ile birlikte kullandığınızda PC’nizin ekranındaki görüntüyü ağınızdaki UGA2048 USB ekran kartına bağlı herhangi bir monitöre çoklayabilirsiniz.
 • Normal bir web kameranızı IP kameraya dönüştürebilirsiniz.
 • Harici depolama aygıtlarınızı ağ üzerinden kullanabilirsiniz.
 • Çok fonksiyonlu yazıcılarınızın tarayıcı, kart okuyucu gibi özelliklerini de ağda paylaştırabilirsiniz.

Toparlarsak; Dark NTSU4, USB cihazlarınızı kolaylıkla ağda paylaştırmanıza imkan veren özel bir ürün. Elimizden geldiği kadar ürün ve kullanım deneyimi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Yine de elinizdeki USB cihaza ve kullanım amacınıza göre sizin deneyiminiz farklı olacaktır.

Dark NTSU4’ü teknofiyat’ta arattığımız zaman ürünün 60 USD+KDV’den başlayan fiyatlarla son kullanıcıya satıldığını görüyoruz.

Teknik Özellikler

 • Kullanım Alanı: USB cihazları ağ üzerinden paylaştırma
 • Kullanım Şekli: Üzerindeki yuvaya direk bağlantı veya USB hub üzerinden
 • Max. Desteklediği USB Cihaz Sayısı: 4 (ayrı USB hub gerekir)
 • Desteklediği İşletim Sistemleri: Windows XP / Vista / 7
 • Desteklediği Ağ protokolleri: TCP/IP, IPX, NetBEUI, AppleTalk, LPR, SMB (IP üzerinden)
 • Kablo tipi: Cat-5
 • USB Yuva Hızı: USB 1.1 ve USB2.0 uyumlu
 • Yönetim: CD’ye dahil yazılım ve Web arabirimi üzerinden

Paket İçeriği

 • 1 çıkışlı Dark NTUS4 Ağ Paylaşımlı USB Hub
 • Kullanım kılavuzu
 • Kurulum CD’si
 • Güç adaptörü
 • Ethernet kablosu (1.3m)

10 Yorum

 1. Ercan Keskin

  Şimdi benim sormak istediğim bir kaç soru var..

  bu cihaza 4 ayrı printer kurdum, paylaşım için bunu ortak kullanmak istediğim butün bilgisayarlara client programını kurmammı gerekiyor? 1’den fazla kişinin kullanamaması da ayrı bir muamma..

 2. yusuf

  eternet arabiriminin 10/100 olması ve aynı anda birden fazla kişinin aynı cihaza bağlanamaması kötü olmuş, dediğim özellikler olsaymış taşınabilir hdd’leri ağda paylaşmak mükemmel olurdu ve kesin alırdım, ama yazıcı paylaşmak için güzel cihaz

  • dedeoluk

   benim sorum biraz daha farklı;
   bir bilgisayara 5 adet bu cihazdan baglayabilirmiyim eger baglayabilirsem bir tek arayüzden tüm cihazlarımı yani (5×4=20) kontrol edebilirmiyim

 3. kemal

  bu cihazın hiç önden fotoğrafı eklenmemiş o yüzden gözden kaçabilir diye ekliyorum: bu cihazın sadece 1 (bir) adet USB çıkışı war. siz dört tane alet bağlamak istiyorsanız bir de USB Hub almanız gerekiyor… aklınızda bulunsun…

  • ramazan

   soruyu sorarken sanırım anlatamadım ben cihazın 1 usb portu oldugunu biliyorum ve bu usb porta max 4 cihaz baglanabileceginide biliyorum.Anlatmak istedigim şu:1 adet bilgisayarım var ve onünde 8 port 10/100 swichim var.5 adet NTSU4 cihazı aldım ve swichlere bagladım.5 adet NTSU4 cihazını tek bir web arayuzunden kontrol edebilirmiyim

 4. Ozon

  Ben cihazi harici Hard Disklerime wireless ag uzerinden baglanmak icin aldim.
  Ilk denemelerimde baglanti hizi cok cok dusuk diyebiliyorum. Henuz ince, detayli ayarlar yapamadim ama.
  Normal kosullarda tak-kullan mantigi ile 300 MB’lik bir diziyi bilgisayarimdan NTSU’ya bagladigim bir harici HDD’ye aktarmak 6-7 dk surdu.
  Yukleme sirasinda hiz detayi: max. 800 kB/s (kilobayt/saniye) oalrak goruluyor.. Teoride 54 Mb/s’lik wireless ag hizi dusunulurse bu 800 kB/s’lik yukleme hizi cok cok yavas (54 Mb/s = 6912 kilobayt/s olmasi beklenir).

  Wireless Ag uzerinden buyuk dosya paylasimi, aktarimi, film izlenmesi vs. gibi uygulamalar bu alet ile yapilamayacak gibi gorunmekte.

  Detayli ayar ve inceleme yaptiktan sonra tekrar yazacagim.

 5. Ozon

  Arkadaslar cihaz tam bir fiyasko.
  Sadece Printer Server olarak kullanmak isteyen var ise problem yok.
  Eger HDD’lerinizi baglayip ag uzerinden kullanmak istiyorsaniz bu cihaz dogru cozum degil.
  300 MB’lik bir diziyi ag uzerinden 4-5 dk.’da ancak kopyalayabiliyor.
  Wireless ag ile baglanti kurmak isterseniz durum daha da vahim hale geliyor. Bazen de dosya transferi sirasinda baglanti durma noktasina gelip oylece tikaniyor.

Bir cevap yazın