Dark Mini Mania Full HD Medya Oynatıcı

Kasa Yapısı Ve Bağlantılar

Dark Mini Mania Medya Oynatıcı 3.5 HDD

Dark Mini Mania Medya Oynatıcı Kalınlık

150 x 110 x 29 mm boyutlarındaki medya oynatıcı 248 gr ağırlığında. Bu ölçüler için söylenecek tabi ki birkaç söz var. Cihazın daha öncede söylediğimiz gibi içerisinde bir depolama sistemi yok. Depolama sisteminin yanında medya oynatıcı üzerinde mekanik tuş da bulunmuyor. Bu iki eksikliğin getirisi de fazladan rejim yapmış film kutusu oluyor.

Dark Mini Mania Medya Oynatıcı Alt IzgaraDark Mini Mania Medya Oynatıcı Fan

Medya oynatıcının alt ve arka yüzeyi hariç bütün kısımlarını parlak siyah bir malzeme kaplıyor. Cihazı oluşturan kasa elemanları olarak zaten bu parlak yüzey ve ızgaralı alt yüzey kullanılmış. Izgaralı alt yüzey sayesinde kasanın içerisindeki hava akımı sağlanmış oluyor. Bir de hava akımına destek olan fan, kasa içerisine yerleştirilmiş. Bu fan; HDD’siz kasanın sessizliğine balta vurmadığı gibi oldukça sessiz çalışarak varlığını hiç belli etmiyor.

Dark Mini Mania Medya Oynatıcı Bağlantılar

Dark Mini Mania’nın yan kısmında; USB girişi ile MS/SD (SDHC)/MMC kart girişleri bulunuyor. Kasanın arkasında ise soldan sağa; güç bağlantısı, SPDIF optik çıkış, analog ses ve görüntü çıkışı, HDMI (v1.3), 10/100 Mbps ethernet ve USB bağlantıları bulunmakta. Bu bağlantılara bakınca küçük boyutun bir olumsuzluğunu fark ediyoruz ve komponent çıkışın kutuya eklenmediğini görüyoruz. Ancak yeni teknolojilerin hemen hepsinde HDMI bağlantı tipi kullanıldığı için komponent çıkışın yüksek çözünürlüğü taşımak için bir alternatif olmasına rağmen, hala bu bağlantıyı kullanmak isteyenler olabilir.

Dark Mini Mania Medya Oynatıcı USB/MS/SD/MMC

Kasanın arkasında ve yanında bulunan iki adet USB çıkışı yetersiz gibi görünse de, bu iki çıkışı USB hub ile çoğaltabiliyorsunuz. Bu girişlere harici DVD, flash bellek ve UPnP özelliğini destekleyen her türlü cihazı bağlayabiliyorsunuz.

2 Yorum

  1. ozgur

    Dark Mini Mania Cihazın bir çok özelliği var gibi görünüyor, ancak çok memnun kaldığımı söyleyemem. 1) Uzaktan kumandası sorunlu, çalışmayabiliyor (özellikle filmlerde ileri-geri sararken) 2) fotografları izlerken fonda muzik çalmıyorsunuz, aynı dosya içinde olması gerekiyor 3) wifi aparatı takılı iken 1 tane usb portu boş kalıyor oda external hard diski görmüyor. usb den hard disk baglayacaksanız wifi yi çıkarmanız gerekli 4) yavas calısıyor, menusu kullanışlı değil 5) basit bir arayüzü var, seçenek fazla değil Kısacası tavsiye edebileceğim bir cihaz değil. iyi tarafları sorunluda olsa wifisi olması, küçük ve şık tasarımı, çeşitlli formatları desteklemesi…

  2. aykut

    sakın yanaşmayın hele dark ürünlerine hiç nedenmi dark minimania2 aldım reklamlarına kanıp cihazda yazılımsal problem çıktı sitesinden yazılımını indirim dedim firmvare yazılmını koymamışlar telefon numarasını arıyorsunuz hep sırada beklyen3.kişisiniz diyip bi süre sonra kapanıyor ilgilenen yok cihazı aldınızmı tamam şuan firmaya ulaşamadıgımdan farklı bir markanın egreat ın yazılımı attım bu seferde kumanda işlevselligini yitirdi aman diyim darkmı töbeler olsun

Bir cevap yazın