Dark Media Mania 2 İncelemesi

Dark Media Mania 2 Genel 1

Bir süre önce siz okurlarımıza yine Dark firmasının bir medya oynatıcısının incelemesini sunmuştuk. Bu incelememizden bir süre sonra yine bir medya oynatıcı incelemesi ile karşınızdayız. İnceleme konuğumuz önceki incelememizden farklı olarak Dark Mini Mania serisi bir medya oynatıcı değil, Dark Media Mania serisi medya oynatıcıların yeni versiyonları olan ikinci kuşaklardan: Dark Media Mania 2. Bu açıklamayı yapmak gerekiyordu. Çünkü iki medya kutusunun öne çıkan özellikleri farklı ve birebir karşılaştırma yapmak doğru olmaz.

Peki, Media Mania 2 ile ilk nesil Media Mania arasında ne farklar var derseniz: Cevabımız büyük oranda kutunun şeklinin değişmesi (küçülmesi) ile kutu üzerindeki yönetim tuşlarının ortadan kalmasıdır (oldukça makul). Bunun yanında arkaya bir koaksiyel (dijital) ses çıkışının eklenmesi ile kullanıcı arayüzünün değişmesi en hissedilir değişiklikler. Tabii ki değişiklikler sadece bu kadar değil. Sata 2 bağlantısının kolay bağlanmasını sağlayan kızak sistemi gibi ayrıntıların düşünülüp kutuya eklendiği gibi farklılıkların burada altını çizmiyoruz. Bizim yazının genelinde ki amacımız Dark Media Mania 2’yi incelemek, önceki nesli ile kıyaslamak değil. Belki elinde önceki nesil kutuyu bulunduranlar varsa farkı merak edebilirler diye bu kısmı girişe eklemiş bulunduk. Şimdi incelememize devam edip bu incelemede nelere dikkat edeceğimizi bildirelim.

Bir medya oynatıcı oynattığı medyaların performansı ile değerlendirilir kaçınılmaz olarak. O yüzden bir PC-medya oynatıcı kalite farkı testi uygulayacağız. Bunun yanında internet uygulamalarından bahsedeceğiz. Sadece uygulamalar değil, kasa bağlantılarından ve bağlanabilirlik durumundan bahsetmeden geçmeyeceğiz tabii ki de. Kısacası umarız aklınızda soru işareti bırakmayan bir inceleme ile karşınızda olacağız.

Bir cevap yazın