Dark Fusion II 350W HTPC Kasa İncelemesi

Kasa İçi

Dark Fusion II HTPC Kasa Disk Yuvaları

Dark Fusion II HTPC Kasa - Disk yuvaları ve çıkarılabilir kafes

Kasanın dört tam yüksekliğe sahip genişleme yuvasına sahip olduğunu daha önce belirtmiştim. Küçük kasalarda eziyet haline gelen montaj bu kasada oldukça kolay çünkü 5.25″ ve 3.5″ sürücülerin takıldığı kafes yerinden çıkarılabiliyor. Bu metal kafese iki adet 5.25″ ve iki adet 3.5″ sürücü takılabiliyor. Önden bakıldığında sağda kalan 3.5″ sürücü yuvasına kasayı açmadan ön panelden erişebiliyorsunuz. Bu alanı kart okuyucu takmak için kullanabilirsiniz.

Sürücü yuvalarının tam orasında bir adet daha fan takmak için yerin hazır olduğu resimde görülüyor. Soğutma performansını artırmak için buraya 6 cm’lik fanlar takılabiliyor. Ancak arka tarafta bulunan iki adet fan çok ısınmayan bir işlemci kullanıyorsanız yeterli olacaktır.

Dark Fusion II HTPC Kasa Güç Kaynağı ve Soğutma

Dark Fusion II HTPC Kasa - güç kaynağı ve 6 cm soğutma fanları

Dark Fusion II ile birlikte 350 W gücünde bir güç kaynağı geliyor. 3x SATA, 2x IDE, disket sürücü, 20+4 pin anakart ve 4 pin işlemci bağlantısı güç kaynağının sunduğu çıkışlar arasında yer alıyor. 350 W’lık bir güç kaynağı HTPC ve ofis sistemleri için yeterli gücü sağlayacaktır. Daha fazlasına ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız ihtiyaçlarınızı tekrar gözden geçirmek mantıklı olabilir.

Dark Fusion II HTPC Kasa 350 W Güç Kaynağı

Dark Fusion II HTPC Kasa 350 W Güç Kaynağı

Dark Fusion II HTPC Kasa 350 W Güç Kaynağı

Dark Fusion II HTPC Kasa 350 W Güç Kaynağı

Dark Fusion II 350 W HTPC Kasa İçi

Daha önce incelediğim Dark kasalarda iç yüzeylerin tamamen yuvarlatılmış ve hiçbir keskin kenarın kalmadığını belirtmiştim. Dark markasını aklımda bu bakımdan olumlu bir yerde duruyor. Ne yazık ki Dark Fusion II için aynı şeyi söylemem pek mümkün değil. Yine kenarlar mümkün olduğunca törpülenmiş ancak tek tük de olsa resimdeki gibi keskin bir kenara denk gelme ihtimali var.

Bir cevap yazın