Dark Fusion II 350W HTPC Kasa İncelemesi

Oturma odanızda basit bir medya oynatıcıdan daha fazlasına ihtiyacınız varsa ve bir HTPC toplamayı kafanıza koyduysanız; en önemli bileşen kasadır. Hem fazla yer kaplamamalı hem de şık bir görünüm sunmalı. Bir yandan da gerekli donanımları takabilmeniz ve yeterli soğutmayı sağlayabilmeniz için yeterli iç hacme sahip olmalı. Dark Fusion 2 HTPC kasası bu konuyla ilgili bütün ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

Dark Fusion II 350 W HTPC Kasa

Dark Fusion II 350 W HTPC Kasa

Dark modellerinin hepsinde olduğu gibi (belki de adını buradan almıştır) Fusion II de tamamen siyah bir tasarıma sahip. Üründe kullanılan malzeme sağlamlık hissini tam olarak veriyor. Yatay kullanım sırasında üzerine eski tip CRT bir ekranı bile rahatlıkla koyabilirsiniz. Ancak diğer Dark modellerinin tersine bu modelde kasanın içi siyaha boyanmamış ancak eğilip arkaya bakmadığınız sürece bunu görmeniz mümkün değil.

Dark Fusion II 350 W HTPC Kasa Dikey Kullanım

Dark Fusion II 350 W HTPC Kasa Dikey Kullanım

Kasayı yatay kullanabileceğiniz gibi dik de kullanabiliyorsunuz. Bu tamamen kasayı koymak istediğiniz yerde ne kadar boş alan olduğuna ve sizin tercihinize kalmış.

Dark Fusion II 350 W HTPC Kasa Ön Panel

Dark Fusion II 350 W HTPC Kasa Ön Panel

Açma/kapama, yeniden başlatma, iki adet USB 2.0, ön panel mikrofon ve hoparlör çıkışlarının hepsi sol alt kısımda yer alıyor. Ön panelde USB 3.0 desteğinin olmaması biraz üzücü.

Dark Fusion II 350 W HTPC Kasa Üst

Dark Fusion II 350 W HTPC Kasa

Arka kısımda iki adet 6 cm fan çıkışı görülüyor. Kenarlardan ve ön taraftan alınan soğuk hava buradan dışarı atılıyor. Kasanın dört adet genişleme yuvası desteği sunması kullanıcıların ihtiyacını fazlasıyla karşılayacaktır. Üst kısımda yer alan havalandırma delikleri de tam olarak işlemci fanının bulunduğu bölgeye denk geliyor. Yeri gelmişken belirteyim bu kasayla yüksek işlemci soğutucuları kullanmanız pek mümkün değil. Sistem toplarken kasa yüksekliğine (10.5 cm) uygun bir soğutucu almaya dikkat edin.

Dark Fusion II 350 W HTPC Kasa Arka

Dark Fusion II 350 W HTPC Kasa Arka

Dark Fusion II 350 W HTPC Kasa Alt

Dark Fusion II 350 W HTPC Kasa Alt

Kasayla birlikte iki farklı ayak türü geliyor; dört adet yüksek ve dört alçak. Kasayı yatay kullanmayı düşünüyorsanız öndeki gri çizgiyle uyumlu şık ayaklar güzel bir uyum oluşturuyor. Ayakların altında yer alan süngerler koyduğunuz yüzeyin çizilmesini önlüyor.

Bir cevap yazın