Dark EVO II Kasa İncelemesi

Kasa İçi

Dark EVO II

Dark EVO II

Geçtiğimiz aylarda incelediğimiz Dark Raptor’da olduğu gibi Dark EVO 2 de en geniş ekran kartlarına bile destek veriyor. Yukarıdan aşağıya doğru sıralanan sabit disk yuvalarından ekran kartının karşısına denk gelenleri boş bırakırsanız 43 cm’ye kadar uzayan (normalde 33 cm) bir boşluk ortaya çıkıyor. Tabi bu alanı kullanabilmek için ekran kartının yüksekliğinin çok fazla olmaması gerekiyor. Sıra dışı soğutuculara sahip birkaç ekran kartı dışında bir sorun yaşanacağını sanmıyorum.

Dark EVO II Kablo Toplama

Dark EVO II Kablo Toplama

Daha önce incelediğimiz Dark kasalarda kabloları anakart tepsisinin arkasına almaya yarayan delikler vardı. Dark EVO II’deyse bu delikler yok. Bunun yerine kasayla birlikte gelen kablo toplama plastiklerini kullanabiliyorsunuz. Kablolar arka tarafa alınabilseydi hava akımı açısından daha iyi olurdu ancak kabloları düzgün bir demet haline getirebilirseniz bu tasarımın da hava akımını engellemeyeceğini söyleyebilirim.

Dark EVO II Kablo Toplama

Dark EVO II - Anakart soğutucu plaka deliği

Anakart üzerinde işlemcinin denk geldiği yerde boşluk bırakılmış bu sayede anakart arkası desteğiyle gelen soğutucuların montajı için anakartı kasadan çıkarmak zorunda kalmıyorsunuz.

Dark EVO II

Dark EVO II

Güç kaynağı kasanın altında yer alıyor. Bu tasarım son zamanlarda neredeyse bütün kasa modellerinin vazgeçilmezi oldu. Burada önemli olan yere yakın boşluktan hava alan güç kaynağının tozlanmamasını sağlamak. Ne yazık ki Dark EVO 2’de ön panelde yer alan toz filtreleri kasanın altındaki açıklıkta yok.

Dark EVO II Ön Panel Filtre

Dark EVO II - Ön Panelde Toz Filtre Var

Dark EVO II

Dark EVO II - Sabit disk yuvaları

Dark EVO II’de yukarıdan aşağıya 9 adet vidasız kullanılabilen 5.25″ sürücü yuvası sıralanıyor. Bunlardan dört tanesine kasayla birlikte gelen çeviricileri kullanarak sabit disk takabiliyorsunuz. Bu çeviricilerin üçünün altına 8 cm fan takılabilirken bir tanesine kasa fanı takılabiliyor. Burada bir küçük nokta söz konusu; ısının daha çabuk yayılmasını sağlamak için bu çeviriciler plastik yerine metal olsaymış daha iyi olabilirmiş.

Dark EVO II Sabit Disk Dönüştürücü

Dark EVO II Sabit Disk Dönüştürücü

Bir cevap yazın