Dark EVO II Kasa İncelemesi

Özellikle oyun severleri hedefleyen Dark’ın bir önceki sürümü çok tutulan EVO 2 modelini inceliyoruz. Bakalım yeni kasa eskisine göre neleri değiştiriyor.

Daha önce Dark’ın Orion ve Raptor modellerini incelemiş ve genel anlamda malzeme kalitesi, işçilik ve fiyat bakımından memnun kalmıştık. Kasayı kutusundan çıkarır çıkarmaz dış görünüş ve malzeme kalitesi açısından EVO 2’nin de Dark kalite standartlarını tutturduğunu görüyoruz.

Dış Görünüş ve Tasarım

Dark EVO II

Dark EVO II

Enerji verildiğinde kırmızı ışık yayan dört adet fanla (3 adet 12 cm ve 1 adet 19 cm) birlikte gelen Dark EVO 2, sert ve saldırgan hatlara sahip bir kasa.

Dark EVO II

Dark EVO II

Kasanın ön paneli kolay erişim için üst kısma alınmış. Burada iki adet USB 3.0 ve ses bağlantılarının yanında, açma/kapama ve yeniden başlatma düğmeleri de yer alıyor. Burada bir de e-SATA bağlantısı olsa iyi olurdu ancak bu büyük bir eksik değil çünkü yeni anakartların hepsi eSATA’yı aratmayacak hızlarda aktarım yapan USB 3.0 desteğiyle geliyor. Bu girişlere USB 2.0 destekleyen aygıtları da takabildiğinizi hatırlatmadan geçmeyim.

Dark EVO II

Dark EVO II - Bu açıdan bakıldığında kasa sanki ayaklanıp gidecek bir Transformers robotunu andırıyor.

Yan kapakta bulunan büyük fan fazla gürültü çıkarmadan doğrudan ekran kartı ve işlemcinin olduğu bölüme hava üflüyor.

Dark EVO II

Dark EVO II

Karanlıkta kırmızı ışık saçan fanlar kasaya ayrı bir hava katıyor. 3 adet 12 cm ve 1 adet 19 cm fan bana yetmez, ben uçuşa geçeceğim diyorsanız kasaya iki tane daha fan takabilirsiniz. Bunun yanında sulu soğutma kullananlar için arka tarafta çıkışlar unutulmamış.

Dark EVO II

Dark EVO II

Aşağıdan kasanın farklı açılardan nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın