Dante’s Inferno Hakkında Yeni Bilgiler Var

Dante’s Inferno, İlahi Komedya gibi büyük bir edebi eseri oyun dünyasına kazandırmanın yanında iddialı görselleri ve aksiyon sahneleriyle de 2010’un en çok beklenen oyunları arasında.

Oyunun 4 Şubat’ta Avrupa’da 9 Şubat’ta ise Kuzey Amerika’da yayınlanması planlanıyor. Ancak bizim kafalarımızda başka sorular var. Acaba İlahi Komedya’nın diğer iki parçası; Purgatorio ve Paradiso’yu birer devam oyunu olarak görebilecek miyiz?

New York Times da bizim gibi düşünmüş olacak ki; oyunun geliştiricisi Visceral Games’ten Jonathan Knight’a bu konuyla ilgili bir soru yöneltmiş. Bay Knight ise İlahi Komedya’nın devamı ile ilgili bu soruyu şu sözlerle yanıtlamış:

“Şu an ekibim Dante’s Inferno ve bu oyun için yayınlanacak iki indirilebilir içeriğe odaklanmış durumda. Ancak bunu düşünmedim dersem yalan söylemiş olurum.”

Bu sözler İlahi Komedya’nın bir oyun serisi olarak devam edeceğini mi gösteriyor? Sanırım, bu soruya bir yanıt vermek için henüz çok erken. Ancak, Dante’nin cehennemden kurtulduktan sonra Virgil’le dünyanın öteki ucundaki Araf Dağı’na (Purgatorio) tırmanış hikayesini ve Cennet yolunda (Paradiso) Beatrice’in kılavuzluğunda gökteki 9 kürenin sırrına erişmesini, birer oyun olarak göremesek de birer DLC olarak görmek isteriz.

Dante’s Inferno, Xbox 360 ve PS3 platformları için 4 Şubat’ta raflardaki yerini alacak. Merakla bekliyoruz.

2 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Arkdaşlar uyumayın bu oyunun konusunu iyi araştıralım lütfen bunlar resmen ecdadımızı hain gösteriyor sakallı sarıklı müslüman kestiriyorlar en feciside oyunun sonunda çıkan yaratık kimi tasvir etmişler hiç araştırdınızmı veya bu romanı okudunuzmu hepimizin hiç gözünü bile kırpmadan canımızı vereceğimiz kişi ve onun yiğeni ve damadı olan bir kişiyi adını söyelmeyim ip ucu vereyim hepimiz onun ümmetiyiz varın siz yorum yapın artık adamlar  ne güzel uyutoyor bizi bundanda zevk alıyorlar

  2. MaRIkO

    bence yanlış düşünüyorsun oyun için birşey diyemem tabii oyun hakkında bir fikrim yok ancak romanı okudum ve müslümanlığı hristiyanlıktan çok daha az eleştiriyor. eleştirilere katılırsın veya katılmazsın ama hristiyanlığı daha fazla ve daha acımasızca eleştiriyor ise bence art niyet aramak yanlış olur. gene dediğim gibi bu roman için geçerli oyunda işi değiştirdilerse bilemem. ama tabii şuda var bu adamlar müslümanlığa çamur atıyor diye onlara ne kızarım nede boykot ederim bu onların yarası onların acizliği bana göre onun için onlara ancak acırım.

Bir cevap yazın