Crytek’den Yeni Oyun Projesi?

Crytek’de sanat yönetmeni ve konsept çizeri olan Maciej Kuciara bir kaç çalışmasını internete sürdü. Çizimler  iki farklı temaya sahip. Çizimler ise Çizerlerin bir araya geldiği ConceptArt.org forumuna gönderilmiş.

mongolian_12.jpg

Resimler üzerinde yazan “Crytek Gmbh. All rights reserverd.” yazısı kafa karıştırıcı. Telif hakkı yazısı ile akla gelen ilk şey  “Acaba bu resimleri Crytek’in yeni oyun projesininin ilk ürünleri mi?” sorusu oluyor.

crash_scene.jpg

gloomblade.jpg

Maciej Kuciara sanatsal çizimleri iki farklı içeriğe sahip. Resimlere bakıldığında günümüzde geçen bir kurgu ve RPG öğeleri görüyoruz. Crysis: Warhead sonrası Crytek artık FPS türü oyunlar yapmayacak ve Counter-Strike gibi pöpüler olacak yeni bir proje yolda gibi iki ayrı tür söylenti yayılmaya başlamıştı. Bu söylentilerin ikincisi, yani FPS türüne devam edileceği daha gerçekçi gibi duruyordu. Crytek’den Turgut Özbayram ile yaptığımız söyleşilernden de bunu çıkartmak kolaydı.

rogue.jpg

Ancak firma başında üç Türk var, ne yaparlar belli olmaz. Çizimlerin iç yüzü açığa çıkınca bilgileri size aktaracağız. Şimdilik resmi bir açıklama gelene kadar bize sabırla beklemek düşüyor.

7 Yorum

 1. Uğur Yurtsever

  Yeni bir teknoloji demosu yolda demek 😀 Bir de adam bunları 2007’de çizmiş. Eğer bu yeni bir projeyse bugüne kadar basına birşey sızmamış olması da ilginç. Kişisel fikrim ise, bugüne kadar takip edebildiğim kadarıyla, yapılmış oyun konsept çizimleri arasında en kötüleri arasında olduğu yönünde.

 2. tuncay

  World of warcraft gibi silkraodonlien gibi MMORPG oyunları görünce bence bunlar gayet normal 10 yılda çıkan çoğu oyundan güzel görüntüler. Tabi bir gerçekki altında ne tür bir potansiyel yatıyor orasıda soru işsreti. Ama Crytek ise şu anlık yapacağı oyun ya da oyunlara güvenirim.

 3. Uğur Yurtsever

  Sonuçta bunlar el çizimi ilüstrasyonlar olduğu için ben başarılı bulmadım. Tabi bilgisayar oyunlarını silkroad veya wow gibi bir yelpazede değerlendiriryorsak birşey diyemem.:p

  Vaktim bol olsa bu çizimlerden çok daha iyi konsept çizime sahip olan ve son 20 yılda çıkmış 100 tane oyun bulabilirdim. Bu kadar da iddialıyım hani 😛  Tabi bu birazcık da zevk meselesi. Ben yine de bunların bir oyun için hazırlandığını düşünmüyorum.

 4. Uğur Yurtsever

  Evet 20 yıldır sanatın hemen her türüyle iç içe olmama rağmen anlayamadım gitti şu işten 🙁 .Annesi ve babası kafayı sanat tarihiyle bozmuş bir insan olmanın verdiği ukalalıklar işte. Siz bana bakmayın 😛 Yine de bu üç beş basit çizime, göze hoş gelse de, sanatsal olarak başarılı diyemiyorum.

Bir cevap yazın