Crytek, iOS ve Android Pazarına Girdi

Crytek, iOS ve Android için geliştirdiği ilk oyunu Fibble – Flick’n’Roll’u duyurdu.

Crytek’in mobil pazarlara el atacağı bir süredir konuşuluyordu aslında. Hatta firma, geçen yıl, tabletlere yönelik projeler geliştirmesi için Budapeşte’deki stüdyosunu da yeniden yapılandırmıştı. Bugün ise, Crytek’in iOS ve Android için geliştirdiği ilk oyun duyuruldu: Fibble – Flick’n’Roll.

Strateji öğeleri ile fizik tabanlı etkileşimleri bir araya getiren detaylı bir bulmaca oyunu olacak Fibble- Flick’n’Roll, Crytek’in klasiği haline gelmiş sağlam görselleriyle de dikkat çekecek gibi görünüyor. Fibble adında sevimli bir uzaylıyı yöneteceğimiz oyunda, Fibble’ın kaybolan mürettebatını bulmasına yardım edeceğiz.

Cevat Yerli, yeni oyunları hakkındaki görüşlerini şu sözlerle ifade etmiş:

Bu oyunu yapmak, bir oyun stüdyosu olarak heyecan verici bir adımdı. İnsanların mobil cihazlarda oyun oynama eğilimleri gerçekten inanılmaz. Böylece köklerimize dönüp, enerjimizi muhteşem oyun deneyimleri yaratmaya harcarken aynı zamanda da Crytek’in yüksek yapım kalitesi standardını koruyabiliyoruz.

Oyun hakkında şimdilik daha fazla detay yok. Yayınlanan ilk videoda ise, sevimli Fibble’dan ve oyunun bahar aylarında piyasada olacağından fazlasını bulamıyoruz. Yine de beklemeye değer, özellikle de mobil oyunlara karşı bir ilginiz varsa.

Bu yazı yoruma kapalıdır.