Crytek ile PC ve Konsollar Üzerine Bir Söyleşi

pcplay.hr internet sitesi Crytek iş geliştirme ve motor lisanslama müdürü  Carl Jones ile bir röportaj yapmış. Röportajdan bir bölüm ilgimi çekti.

pcplay.hr: CryEngine 2 ile ilgili bir soru sormak istiyorum. Lisans satışlarınız nasıl gitti, satışlardan memnun musuz?

Carl Jones: PC özel oyun motoru lisanslama, değişen PC pazarı yüzünden geçtiğimiz bir kaç yılda oldukça zordu. PC özel oyunları korsan satışlar oldukça etkiledi. Sonuç olarak geliştirici ve dağıtıcı firmalar bu pazardan kaçtılar. CryEngine ve CryEngine 2 odaklandığımız PC oyunları konsol pazarına göre küçük kaldı. Ama CryEngine’nin önceki versiyonlarıyla yakaladığımız kaliteden oldukça memnunuz satışlarımız düşük kalsa da. CryEngine 3 ile bu problem olmayacak.

Ayrıca Carj Jones’in dediğine göre: Ayrıca CryEngine 3 tüm platformlarda gerçek zamanlı olarak çalışabilecek. Yani geliştirdiğiniz bir oyunu diğer bir platforma port etmek zorunda kalmayacaksınız. Eğer Crytek, bunu başarabilirse, CryEngine 3 Unreal motorlarının tahtını sarsabilir.

Crytek aslında çok daha önce yapması gerekeni şimdi yapıyor ve konsollar için de oyun motoru geliştiriyor. PC özel oyun motoru şu an pazarın istediği bir şey değil. Şu an pazarın istediği şey: PC ve Konsolları birlikte çalıştırabilecek sorunsuz bir motor. Crytek’de CryEngine 3 ile bunu vaat ediyor.

Bir cevap yazın