Crytek 2013’ün İlk Büyük Shooter Oyunu Crysis 3’ü Duyurdu

New York’taki ‘Özgürlük Kubbesi’nde, Yedi Harika Diye Bilinen Bölgelerde Savaşacak, Uzaylı Teknolojisinin Ürünü Silahlar Kullanacaksınız!

Av, avcı oluyor! Electronic Arts ve ödüllü geliştirici Crytek, bugün 2013’ün en büyük shooter deneyimlerinden biri olacak Crysis 3’ü duyurdu. Crytek’in CryENGINE 3 motorunu kullanan Crysis 3, benzersiz görselleri ve dinamik shooter oynanışı ile çıtayı iyice yükseltmeyi vaat ediyor.

‘Prophet’ rolüne bürünecek oyuncular, New York’a döndüklerinde şehrin Cell Corporation tarafından yaratılan bir Nanokubbe ile kaplı olduğunu görecekler. New York City Özgürlük Kubbesi içinde devasa ağaçlar, sık bataklıklar ve azgın nehirler bulunan gerçek bir yağmur ormanı. Özgürlük Kubbesinde bulunan yedi farklı ve birbirinden tehlikeli ortama Yedi Harika ismi verilmiş. Bu tehlikeli yenidünyada hayatta kalmak için ileri teknolojiler ve taktikler gerekiyor. Prophet ölümcül yayı, geliştirilmiş Nanogiysisi ve sahip olduğu uzaylı teknolojileri sayesinde gezegenin en ölümcül avcısı haline gelecek.

Crysis 3’ün shooter hayranlarının bayılacağı bir karışım olduğunu, oyuncuların sandbox oynanışı, gelişmiş çatışmalar, son teknoloji ürünü insan ve uzaylı silahları deneyim edebileceğini belirten Crytek CEO’su Cevat Yerli,  “En yeni CryENGINE teknolojisini daha da üst seviyeye taşıyarak oyunculara etkileyici görsellerle dolu bir oyun deneyimi yaşatacak yedi farklı tema sunuyoruz. Oyuncuların oyunla buluşacakları günü heyecanla bekliyoruz” diye konuştu.

Yıl 2047. Prophet Cell Corporation’ın karantinadaki Nanokubbeleri inşa etmesinin ardındaki gerçeği ortaya çıkardıktan sonra bir intikam görevine girişir. Halka bu devasa yapıların nüfusu korumak ve metropolleri Ceph güçlerinden temizlemek için yapıldığı söylenmiştir. Ama Nanokubbeler gerçekte CELL’in dünya hakimiyetini ele geçirme yolunda toprak ve teknoloji kazanma girişimidir. Her köşe başında cirit atan uzaylı Ceph’ler ve saldırıya geçmiş olan insanlarla dolu bu dünyada, intikam yoluna çıkan hiç kimse güvende değildir. Prophet’in sorumluları cezalandırma amacıyla çıktığı görevde herkes birer hedeftir.

Crysis 3, Xbox 360, PlayStation 3 ve PC için 2013 ilkbahar aylarında piyasaya çıkacak.

8 Yorum

 1. Sabertooth

  Hadi bakalım hayırlısı. Umarım ben yanılırım ve güzel bir oyun olur ama fazla gaza gelmenin alemi yok. Türkçe yaparlarsa gider paşa paşa retail olarak alırız o ayrı.

 2. Vernoncougar

  Ben Crysıs oyununu sevıyorum, gorsellıgı doyumsuz keyıf verıyor ve sıkılmadan surukluyor ınsanı. Sımdılık tek sorunum 1 yıldan fazla bır zaman sonra pıyasaya cıkacak olması.

 3. Zeratul

  Sanırım Crytek’in oyun yapım ve pazarlama stratejisi bu bir oturuşta 2 oyun birden yapıp kalkıyor adamlar, bunu az çok tahmin etmişizdir ilk oyun çıktı ardından 1 sene sonra Warhead. Sonra uzun bi sessizlik ve Crysis 2 ve yine 1 yıl sonra Crysis 3… Eldeki malzemeyi kullanma meselesi bu. Aslında ok atma olayını yadırgamamak lazım üst teknolojinin sınırı yok maksat teknolojinin olduğu yerde sınırlı imkanları kullanarak farkındalık yaratmak bence yapmaya çalıştıkları bu Yerli kardeşlerin

 4. tamer

  sistem önerisi niye yapmıyorsunuzki,oysaki ne güzel önerilerde bulunurdunuz her ay.artık başlayın tekrar lütfen.donanım sitesisiniz yapmanız daha mantıklı olur takip edenlerde istiyordur eminim

 5. Ali Ekenciz

  Hardware Guide diyoruz ama siteyi hep oyunlar dolduruyor. Arkadaşlar sizi zaman zaman takip ediyorum ama oyun işini kendilerine birincil amaç edinmiş başka siteler de var. Sizden biraz daha adınıza uygun inceleme ve haber bekliyoruz. Bu durumun editörlerin ilgi alanlarından karşılaştığımızı sanıyorum. Donanım yazacak , haber verecek kişilere ihtiyacınız var sanırım. Sağlıcakla kalın.

 6. Sabertooth

  Donanım İncelemelerinin az çıkması çıkanların da genelde çeviri yazısı olmasının bir sebebide ürün sağlayıcılardır. Adamlar genelde bir ürünü inceleme yapmak için ister, distrübütör firmada gönderirse inceler. Bugün pek çok üst seviye ekran kartı distrübütör haricinde dış kaynak olarak Türkiye’ye giriyor ve bu kartlar ithalatçının bile elinde yokken, hayrına herhangi bir son kullanıcının “alın kartımı inceleme yazın” demeyeceğine de göre donanım konusundan pek çok Türk sitesi yurt dışına bel bağlıyor bence. Tabi incelemeler dışında, donanım haberleri ..vs az diyorsanız birşey diyemem.

Bir cevap yazın