Crysis Multiplayer Beta İncelemesi

Abooovvv

Abooovvv

1.5 GB’lik betayı indiriyordum. Şükürler olsun 4 Mbit sınırsız net hızımla fazla zorlanmadan indirdim. İndikten sonra “Allah’ım umarım beta sorunsuzca çalışır” diye dua ettim ve kuruluma başladım. Beta bir sorun çıkmadan kuruldu. Bana verilen özel seri numaralarını girdim ardından güzel ve etkileyici bir video girişi sonrasında menüdeyim. Çok mutluydum aklıma direk Game X organizasyonu geldi. CryTek yetkilileri, Crysis’in Alpha sürümünü bizlere sergiliyorlardı ve bir fırsat bulup Türkiye’de Crysis’i ilk oynayan ben olmuştum. Ve şimdi ise sadece özel kişilerin davet edildiği Crysis Multiplayer betayı test edecektim.

Test Sistemi

Ekran Kartı: Asus Nvidia 7800 GTX 256 MB – Sürücü 163.71 Beta

İşlemci: AMD Athlon X2 3800

Bellek: 2 GB Kingston – 4 x 512 MB

Ana Kart: Epox 9NPA

Abooovvv

Bir yandan online olarak oynamak için üyelikleri ayarlarken bir yandan da düşünüyordum. “DX 10 ile DX 9 arasından ne gibi fark olabilirdi? Fazla olmaz herhalde iki veya üç efekt görmemiş oluruz canım ne olacak!” diye düşünürken kayıt ekranı geçti ve oyundaydım. Birkaç saniye kitlendim “aman yarabbi bu ne güzel manzara” dedim. Görüntüler muhteşemdi. Tüm ayarlar yüksekti ve çözünürlük 1280*1024, AA kapalıydı. Oyuna ilk olarak izleyici olarak dahil olup sonrasında “M” tuşa bastığınızda Kuzey Kore ya da Amerika gruplarından birini seçme paneli geliyor. Ben direk güçlü görünenin rakibini seçerim (tüm oyunlardaki prensibimdir). Yani Kore’yi seçtim.

Hayaller Gerçek Ama…

Yıkıldığım an FPS 15’in üzerine çıkmıyor. Daha oyuna geçmeden FPS testine başladım. Ama ne yaptıysam 30 FPS üzerine çıkamadım. Boş ve kimsenin olmadığı bir bina içerisinde boş boş beklerken 40 FPS belki görebiliriz. Fakat bu benim işime yaramaz. Önemli olan aksiyon anlarındaki FPS.

1280*1024

High = 1-15

Medium = 1-20

Low = 1-25 bazen 30

1024*768

High= 1-20

Medieum= 1-25 bazen 30

Low= 1-30 bazen 40

Gördüğünüz gibi fazla fark yok. Buna rağmen düşük veriler fazla canımı sıkmadı çünkü daha beta. Yani demo bile değil hatta demoda bile bazı hatalar olabiliyor. Asıl oyunda bu kadar düşük sonuçlar alacağımı düşünmüyorum. Bir de bunun üzerine multiplayer eklenince tabii ki düşük sonuçlar elde ederim. Türkiye’den yurt dışında açılan sunuculara bağlanıyorsunuz sonuç olarak kasılmalara doğal tabii ki. Kendimi mi avutuyorum yoksa? Buna şükür diyorum…

3 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Dostum ben olsam hız modunu önerirdim. Düşün, hani şu uzaylı bölümüne girince, ordaki uzaylılar yer çekiminde yaşayamadıkları için yer çekimini kapattılarya, sende ayaklarındaki yerçekimi olmayan yerlerde uçmanı sağlayan jetleri kullanarak gidiyosun (yerçekimi olan yerlerde bi etki etmez), orda uzaylılar çok güçlü ve cephane bulamazsın, silah mermisi bitti, yumrukla vur kaç yapcaksın, ama uzaylılar çok hızlı, ne halt yiyceksin? Hız modunu kullanmıycakmısın? Yada uzaylı olmayan yerde koreliler çok, orda istediğin kadar sık, herifler çok, görünmez kullanmak istesen, korelilerinde çakma nanosuitleri var, seni görebilirler, ne halt yiyceksin? Hız modunu kullanmıycakmısın?

    • ibrahim eker

      bak!hız modu çok enerji götürüyor.Uzaylılar deltada bazan 1 vuruşta bazen de 2 vuruşta indiriyo kalkan mdunda.hız modu kaçmak için süper bişey sen bunu hemen kullanıyım diosun bu yanlış.Ve core bölmüne girmeden önce kalşına binlerce cephane çıkıyo tabi sen almıyosun sanırım şaşırmadım.Ama eğer alıyosanda kötü oynuyosundur heralde.Çünkü o kadar cephane yeterde artıyo bile.görünmezlik kullanmanı öneriyorum.

Bir cevap yazın