Crysis 2’nin İlk Donanım Testleri

Crysis 2’nin sisteminizde nasıl performans sergileyeceğini merak ediyorsanız, haberimize göz atın.

Nvidia, Crysis 2’nin ilk donanım sonuçlarını geforce.com internet sitesinde yayınlandı. (Mozilla ile sayfada sorun yaşanırsa, Chrome’u tercih edin).

Intel Core i7-960 3.2 GHz, 6 GB DDR3 Bellek, Windows 7 64 bit ve 266.58 numaralı Nvidia sürücü yüklü test sisteminde altı adet farklı Nvidia GPU ile testler yapılmış. Test sisteminde yer alan ekran kartlarından biri de 8800 GT. Bu GPU’yu özel yapan ise, Steam platformunda en çok tercih edilen GPU olması.

Crysis 2’de üç farklı grafik ayarı var bildiğiniz gibi; Hardcore, Advance ve Gamer. Görselliğin tavan yaptığı Hardcore grafik ayarında ve 1900×1200 çözünürlükte Nvidia ekran kartlarının performansı bir hayli tatmin edici gözüküyor. Yaşı ilerlemiş GTX 260’ın bile neredeyse oynanabilir performans sunması sevindirici.

Diğer test sonuçlarına ulaşmak için tıklayın.

Forumda performans testlerini bizlere hatırlatan evo_tr üyemize teşekkür ediyoruz.

Crysis 2 Benchmark testi sonuç

8 Yorum

  • allahtan optimize.

   güzel kodlansa idi ati x1900xt yada 7800gtx gibi konsol kartları ayarındaki kartlarda konsol ayarlarında grafikle oynatırdı bakınız min. ihtiyaç: 8800gt!… oda leş görüntülerde düşük ayarlarda yani 8800gt ile demektir

 1. lazboy

  yaşı ilerlemis dedigniz GTX 260 kac milyona satiyorlar ekran karti alınmıyor türkiyede cok pahali her oyun icin ekran karti donanim alicaksak iflasi cektik biz

 2. Ziyaretçi

  HD5770 ile Hardcore’da 1440×900’de sorunsuz oynuyorum ben. Yalnız grafikler tam olarak tatmin etmedi, umarım PC tam sürümünde daha iyi olur. Zaten demo direkt konsol portu.

 3. Sabertooth

  Bence GTX260 Vista muhamelesi gördü. Daha piyasaya oturamadan yeni modelleri çıkmaya başladı. GTX260 sahibi biri olarak her ne kadar memnun olsam da bu kadar çabuk sürede “yaşı ilerlemiş muhamelesi” görmesi tamamen nvidia nın çakallığından olsa gerek. yoksa kartın performansı bence hala yeterli.

 4. lazboy

  vista igrenc bir isletim sistemi hergün cikan ekran kartlari daha da igrenc pc cikti cikali hergun oyun icin cikan bu donanim ürünleri cok geriyor insani teneke parcalarina bir dandik oyun icin milyarlar mi vericez buna dur demenin zamani geldi dunya yoksuluga gidiyor savaslar cikiyor petrol zam geliyor fakirler nasi oynasin bu oyunlari emekliler nasi oynasin donanim ürünlerini boykota cagiriyorum herkezi

 5. ziyaretci

  Valla ben bir kere oynayacağım bir oyuna göre asla kart almam genel olarak tüm oyunları baz alarak ekran kartı almayı daha akıllıca buluyorum ayrıca f/p oranı ürünler bence en güzelleri yabancıları bu kadarda zengin etmeyelim sonra bize güdümlü füze olarak geri dönebilir verdiğimiz paralar..

 6. lazboy

  bundan sonra kart mart almiyorum kardesim ya omur boyu bunlara para yatiramam cikan oyunlar gercek cilikle alakasi olmayan oyunlar onlar icin milyarlar verip sistem dizemem

Bir cevap yazın