Crysis 2’den Daha Fazla Detay

Crytek’in oyun dünyasını bir kez daha sallamak için harıl harıl üzerinde çalıştığı Crysis 2’den yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Hatırlarsanız bu ayın başında Alman PC Games dergisinde yayınlanan ilk detayları da sizlerle paylaşmıştık.

Crysis 2 artwork

Bugün su yüzüne çıkan gelişmeler ise, Cevat Yerli’nin Edge dergisinin son sayısına verdiği röportajdan.

Cevat Yerli, söyleşiye yeni oyunlarının konseptiyle ilgili bilgiler vererek başlamış.

Buna göre oyun ilk oyunun 3 yıl sonrasında (2013) Manhattan, New York’ta geçecek. (eh bunu daha önce birkaç defa duymuş ve haber yapmıştık zaten.) Tabi bu filmlerde gördüğümüz New York’tan oldukça farklı, büyük br yıkımla karşı karşıya olan bir New York. Tam da Crysis 2 ile artık içimize fenalık gelen ada konseptinden kurtuluyoruz derken, Manhattan’ın da bir ada olduğunu fark ediyoruz. (yazarın şok olduğu an.)

“I Am Legend ve The Day After Tomorrow, hepsi eşsiz filmlerdi ve bu filmler harap olmuş bir New York’u anlatıyorlardı. Bizimkisi ise Nano Suit ile uyum içerisinde olacak. Crysis’te bir adada olma hissini oyuncuların beklemediği bir şekilde değiştirmiştik. Crysis 2 ile daha fazlasına hazır olun. Bu daha önce herhangi bir oyunda veya filmde görmediğiniz bir New York’la tanışacaksınız.”

Crytek’in patronu Cevat Yerli’nin bu iddialı açıklamalarına, yapımcı Nathan Camarillo’nun da ekleyecekleri var:

“Yıkım ve ortamın korku verici oluşu oyunlarımızda çok uzun süredir var olan bir şey. Crysis 2’de bunu ele alışımız eşsiz olacak. Crysis’de büyük bir ada söz konusuydu. Fakat her santimetre kareyle ilgilenmiyordunuz. Geniş alanlar, tüneller ve aksiyon bölgeleri vardı. Şu an New York’a da aynı şeyi yapıyoruz. Sizden bir binanın 55. katında ne olduğunu öğrenmenizi istemiyoruz. İstediğimiz atmosferin sizi sarmalaması. Elbette bu ufak ayrıntıları keşfetme özgürlüğünüz olacak ve çok daha detaya inme; fakat asıl ilgi çekici olan New York’un her karışını gezmek değil. Bunu yapmak aynı zamanda anlatmak istediğimiz hikayenin akışıyla da pek uyumlu değil. Açıkçası bu zoraki bir özgürlük.

Crysis’te neyin iyi olduğunu, hangi noktaları geliştirmemiz gerektiğini ve neyin eğlenceli olduğunu biliyoruz. Crysis 2’yi de yeniden keşfetmek zorunda olmadığımız bu temele dayandırıyoruz.”

Crysis 2 ile ilgili daha detaylı bilgiler edinmeye devam edeceğimiz bir dönemdeyiz sanki. Daha önce röportaj yaptığımız Turgut Özbayram’ı saklandığı yerden çıkarabilirsek (bunu bu sayfalarda yazan üçüncü kişiyim sıra Oruç’ta artık. Ama önce Oruç’u saklandığı yerden çıkarmamız lazım.) sizlere ilk elden detaylı bilgiler de sunacağız.

Uğur: crysis 2 haberi gireyim
Tahir: :DD
Tahir: neymiş haber
Uğur: yeni detaylar her zamanki gibi
Uğur: 😀
Tahir: 😀
Tahir: daha çok su kaldırır bu hamur 😀

2 Yorum

Bir cevap yazın