Crysis 2 “Yok artık” Dedirtiyor (Güncellendi)

Cryengine 3 oyun motorunun getirileri sayesinde konsollarda da boy gösterecek Crysis 2 için iki yeni ekran görüntüsü yayınlandı. İlk oyuna nazaran büyük yenilikler içeren Crysis 2’de tropikal ormanlardan kısmen kurtuluyor ve taş yapıların olduğu bölgelere geçiş yapıyoruz…

EA Games’in yayınladığı resimler bize Crytek’in gerçekçilik sınırlarını ne denli zorladığını gösteriyor. Buraya kadar bir problem yok, peki ya ilk oyun gibi karşımızda bir teknoloji demosu mu var? Warhead ile eleştirileri alan yanlarını düzelten yapımcılar Crysis 2 ile kusursuzluğa mı göz dikmiş gibi gözüküyorlar.

crysis 2b

crysis 2a

Crysis 2 için yeni 15 resim açığa çıktı, resimler için buraya bakmanız yeterli olacaktır.

6 Yorum

 1. güzel insan

  Resimler güzel de çok yapay duruyor.Özellikle kullanılan renk paleti mat kalmış.Tanklar vs. de düşük çözünürlüklü dokular kullanılmış sanki.Gerçekçi değil,o kadar güzel de değil bence.

 2. ali

  pre alpha aşmasında nvidia tech dmosunu gördüğüm crysis te pekde fazla bir şey söz konusu değil gibi ama kırılma parçalanma gibi anormal ötesi(eğer koyarlarsa) durumlar söz konusu.Şöyleki istediğiniz binan birine girip istediğiniz köşesine patlata patlata yada kırarak gidebilirsiniz.Her yer pek bi değişik ve oyunda o bizi belli bir alana mahkum eden durumlar  söz konusu değil.Enteresan bi deneyim umarım çıkınca hep beraber yaşarız.

 3. Sezai

  Bence resimler harika, tabii sonuçta bu bir oyun… Bir  yazılım tarafından yaratılan sahneler bu şekilde oluyorsa, 10-15 yıl sonraki teknolojiyle oyunlarla gerçek dünya arasındaki fark yok denecek kadar az olacağa benziyor.

 4. Ziyaretçi

  Her oyun en iyi özellikleriyle tanıtılmaya çalışılıyor.Mesela bc2 daha çok multiplayer videoları yayınlandı çünkü o konuda uzmandılar.Crysıs ise en çok grafikleriyle söz ettirdi çünkü onlarda bu konuda uzmanlar.Şahsen ilk iki oyunun oynanabilirliği grafikleri kadar iddialı değildi.Umarım bu oyunda her yönden ileri düzeyde olur.

Bir cevap yazın