Crysis 2 ve New York (Video Karşılaştırma)

New York sokaklarında araba tekmelediğimiz Crysis 2, gerçek hayata ne kadar benziyor?

Crysis 2 muhabbetlerinin ana temasını şu aralar oyunun sunduğu grafiklere atıf yapan replikler oluşturuyor. “Vay anasını sayın seyirciler” ya da “vay arkadaş grafiklere gel” gibisinden…

Tabi ki, Crytek’in bu göz alıcı grafikleri sunmasında New York şehrinin eşsiz güzelliğinin de önemli bir payı var. Peki, gerçek New York ile Crysis 2’de çizilen New York arasında ne kadar benzerlik var?

Bu sorunun cevabını ve Crytek’in her yere ağaç koyma sevdasını videoda bulabilirsiniz. Ayrıca, kapatılan yollar sayesinde uzak mesafelerin gözükmemesi gibi ilginç poligon kısma taktikleri, bu video ile daha da net anlaşılıyor.

Yalnız videoyu izlemek için buradan  bir tık kadar uzak mesafedeki Kotaku’ya yolculuk yapmanız gerekiyor 🙂

Crysis 2 Grafik

4 Yorum

 1. Sezai

  Tom amcanın bu crysis takıntısı neden, bir türlü anlayamıyorum.
  Sonuçta bir oyun, bir şehri dijital ortama aktarırken elbette farklılıklar olacak.
  Kimse Dünya’nın en büyük şehirlerinden birini birebir sahne ortamına alınmasını beklemez ki.
  Öyle yapılmak istense bu oyunu 5-10 yıl daha beklemek zorunda kalabilirdik bence.
  Bu arada gerçek video ile oyun içi videoyu karşılaştırdım, crysis gerçekten harika grafiklere sahip bir oyun, sistemi acilen yenileyip bu görsel şölenden daha fazla uzak kalmayayım.

 2. onur_

  tahiri sırf böyle bir video hazırlamak için buralardan kalkıp new yorka gittiği için kınıyoruz. bu kadar crysis düşmanlığı olmaz ayıptır be ya.

  arkadaşlar yaptığınız yorumları yollamadan önce bi kez okuyun ya. sanki videoyu adam hazırlamış gibi suçlamalar yapıyonuz.kotaku gibi büyük bir site yayınlamış bunu. adamların alıp haber yapmasında ne var. ayrıca videoda kabak gibi belli crysis 2 tek kelimeyle kötü görünüyor. computer generated imajlarla büyüyen nesli dışarı çıkıp gerçek oksijen solumaya davet ediyorum. yakında kasanın arkasından çıkan havayı falan solumaya başlıcaksınız.

 3. Tahir Meylani

  Crysis 2’i beğenmediğimiz zaten daha önce de belirtmiştik. Ama, Crysis 2’i beğenenler için olumsuz bir şey söylemiyoruz. Bu videoları sadece ilginç bulduğumuz için yayınlıyoruz.

  Crysis 2 ile ilgili daha enteresan şeyler var aslında, ama tepkilerin dozu kaçmasın diye haber yapmıyoruz pek.

Bir cevap yazın