Crysis 2 ve Killzone 2 Karşı Karşıya

Crysis 2’nin, bütün platformlar için bugüne kadar yapılmış en iyi görsellere sahip oyun olma iddiasında olduğunu sağır sultan bile duydu. Her ne kadar Cevat Yerli, “Crysis 2 en iyi görselleri PC platformunda sunacak” sözleriyle herkesin az çok tahmin edebileceği bir şeyi tekrar etse de bizi asıl ilgilendiren, Crysis 2’nin konsollarda çizeceği başarı grafiği. Nedeni ise basit: PC’ler, sürekli olarak güçlenen donanımlarıyla daha dinamik bir platform sunuyor. Ne var ki konsollar için aynı şeyi söyleyemeyiz. Bugün hem Xbox 360 hem de PS3, 4 yaşın üzerindeler. İşin bir diğer boyutu da  Crysis 2’yi o muhteşem görsellerde akıcı bir şekilde oynamak için toplanacak bir PC ile muhtemelen 10 tane PS3’ün rahatlıkla alınabilecek olması.

Hal böyle olunca Crysis 2’nin konsollarda, özellikle de son iki yılda Killzone 2, Uncharted 2 ve God of War 3 gibi oyunlarla görsel anlamda büyük bir yükseliş içinde olan PlayStation 3’te nasıl bir başarı sergileyeceği büyük bir merak konusu. Bunun için de Alman VideoGameZone sitesi 2009 Şubat ayında çıkmış ve muhtemelen şu an en iyi görsel tasarıma sahip FPS oyunu olan Killzone 2 ile, 2010’un sonlarında raflarda göreceğimiz Crysis 2’den yayınlanan ekran görüntülerini karşılaştırmış. Karşılaştırmalı ekran görüntülerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yorum sizin…

Hemen aşağıda da ilk Crysis oyunuyla Crysis 2’deki yüz modellemelerinin karşılaştırmasını görüyoruz. Aradan geçen üç yılın bu esmer arkadaşı bir Appiah’a dönüştürmesi dışında çok büyük bir fark var mı? Bilemiyorum.

Crysis 2 Crysis Face Comparison

2 Yorum

Bir cevap yazın