Crysis 2 Satış Listelerine Birinci Sıradan Giriş Yaptı

Gamasutra, Kuzey Amerika, Birleşik Krallık ve Japonya’da 24 Mart itibariyle en çok satan beş oyunu açıkladı.

Gamasutra, oyunların satış rakamlarını açıklamadıysa da, tüm platformlarda en çok satan beş oyunu açıkladı. Sonuçlar 18-24 Mart arasını kapsıyor.

Xbox 360

Kuzey Amerika: 1. Crysis 2 (EA Games), 2. Dragon Age II (EA Games), 3. Call of Duty: Black Ops (Activision), 4. NBA 2K11 (2K Sports), 5. You Don’t Know Jack (THQ).

Japonya: 1. Arcania: Gothic 4 (Cyber Front), 2. Your Shape: Fitness Evolved (Ubisoft), 3. Gal*Gun (Alchemist), 4. The Idolm@ster 2 (Namco), 5. Assassin’s Creed 2 – Special Edition (Ubisoft).

Birleşik Krallık: 1. Crysis 2 (EA Games), 2. Homefront (THQ), 3. Call of Duty: Black Ops (Activision), 4. Lego Star Wars III: The Clone Wars (LucasArts), 5. Alan Wake (Microsoft).

Playstation 3

Kuzey Amerika: 1. Crysis 2 (EA Games), 2. Dragon Age II (EA Games), 3. Killzone 3 (SCEA), 4. Call of Duty: Black Ops (Activision), 5. NBA 2K11 (2K Sports).

Japonya: 1. Shin Sangoku Musou 6 (Koei), 2. World Soccer Winning Eleven 2011 (Konami), 3. Sengoku Musou 3 Z (Koei), 4. Catherine (Atlus), 5. FIFA 11 (EA Sports).

Birleşik Krallık: 1. Crysis 2 (EA Games), 2. Killzone 3 (SCEE), 3. Call of Duty: Black Ops (Activision), 4. Lego Star Wars III: The Clone Wars (LucasArts), 5. Homefront (THQ).

PC

Kuzey Amerika: 1. The Sims: Medieval (EA Games), 2. Crysis 2 (EA Games), 3. Dragon Age II (EA Games), 4. Total War: Shogun 2 (Sega), 5. StarCraft II: Wings of Liberty (Blizzard).

Japonya: 1. Monster Hunter Frontier Online 2010 Anniversary Package (Capcom), 2. Steins;Gate (Nitro Plus), 3. Monster Hunter Frontier Online Season 10 (Capcom), 4. Mahou Tsukai no Yoru (Type Moon), 5. SimCity 4 Deluxe (EA Games).

Birleşik Kralıık: 1. The Sims: Medieval (EA Games), 2. Total War: Shogun 2 – Limited Edition (Sega), 3. Crysis 2 (EA Games), 4. Football Manager 2011 (Sega), 5. The Sims 3 (EA Games).

Tüm platformlar:

Kuzey Amerika: 1. Crysis 2 (EA Games, X360), 2. Pokemon White Version (Nintendo, DS), 3. Crysis 2 (EA Games, PS3), 4. Pokemon Black Version (Nintendo, DS), 5. Dragon Age II (EA Games, X360).

Japonya: 1. Final Fantasy IV Complete Collection (Square Enix, PSP), 2. Shin Sangoku Musou 6 (Koei, PS3), 3. Monster Hunter Portable 3rd (Capcom, PSP), 4. Dissidia 012: Duodecim Final Fantasy (Square Enix, PSP), 5. Gundam: The 3D Battle (Bandai, 3DS).

Birleşik Krallık: 1. Crysis 2 (EA Games, X360), 2. Pokemon White Version (Nintendo, DS), 3. Just Dance 2 (Ubisoft, Wii), 4. Crysis 2 (EA Games, PS3), 5. The Sims: Medieval (EA Games, PC).

Gördüğümüz kadarıyla Crysis 2 listelere sağlam bir giriş yaptı. Kesin satış rakamları için de fazla beklemeyeceğimizi zannediyorum.

Siz Crysis 2 kopyanızı aldınız mı?

8 Yorum

 1. ApiDuman

  Oyunu Türkiyede ilk alanlardan biriyim sanırım gerçekten güzel bir oyun olmuş grafikleri en düşük ayar olan yüksek:) te oynasam bile grafikler gerçekten iyi oynanabilirlik gerçekten hoş birkaç salak düşman bug ı oldu ama gelen güncellemelerle düzelir diye düşünüyorum tek sorun hikaye hala kendini belli etmedi bi halt anlamadım

  herşeye rağmen ben oyunu beğendim incelemenizi merakla bekliyorum

  • lazgirl

   öncelikle oyunu Türkiye’de ilk alan benim.. Ne yazık ki…
   Ve ilk beğenmeyen de benim..
   o ne öle yha vurdukça canlanan askerler, oraya buraya çarpan aptal yaratıklar..
   oynadıkça lazboycuğuma katılmamak elde değil..
   Türk polisi hikayesi yapsaymış daha iyimiş cevat.

  • Hazar

   Oyun gerçekten harika bende türkiye’ye çıktığı gün aldım. Tabi oyun gerçekten ağır. Ama gerçekten kaliteli bir oyun. Tek sorun herşeye yer verilmiş herşey harika ama insana değer verilmemiş veya canlılara. Hep bulanık ve önemsiz bir şekilde yapılmış. Bir adamın kesin gitmesi gereken yerde önünne geçersen adam senin içinden geçiyor. Ama bence gerçekten harika.

 2. YuxellicA

  Öncelikle oyunda yaşadığınız bug lar için sözüm yok fakat böyle görseli yüksek bir oyun için hiç güzel yorumlar yazılmamış. Oyunu ilk alanlar biri olarak şunu demeliyim ; Şuana kadar oyunun tamamen Türkçe dublaj olması kadar bir avantajın tüm eksileri azaltacağı üstüne böyle yüksek bir yapım için sevinmelisiniz.. çok mutluyum oyunu bu bakış açısıyla aldığım için, herkese şunu şiddetle söylüyorum; ” Eğer Crysis 2 almıyorsanız bundan böyleki oyunları Türkçe dublaj vs. gibi umutları unutun” .. (tabi sözüm oyunu alabilecek durumda olupda almayanlara)

  Meteler

 3. Episode III

  Gelecekteki oyunların Türkçe olması için orijinal alın diyorsunuz. Ben gelecekteki oyunların Türkçe olacağı masalına inanmıyorum. EA games resmi sitesinde hala birkaç milyonluk ülkelerin dil desteği varken, TÜRKİYE’ nin bayrağı ve dil desteği yok. Benim CRYSIS serisinin hatta, kızımın oynadığı Sims2 ve 3 serisinin tamamı orijinal ve de orijinal oyunu destekliyorum.
  Ancak Yerli kardeşlerin CRYSIS’ in devam oyununu yapmaları için (tabi ki de onlarda TÜRKÇE olacaktır.) orijinal aldım ve alınmasını tavsiye ederim. EA games’ e güvenmiyorum. YERLİ kardeşlere güveniyorum.

 4. ziyaretçi

  crysis 2 yi ilk alanlardan birisi de benim. İyi ki almışım her ne kadar orjinal aldğm için biraz para sıkıntısına girmiş olsam da 🙂 .Ancak sonradan oyunu oynadığmda değdiğini anladm. İlk oyundan çok çok güzel bence ve oynanabilirliği yönünden ilk oyuna göre daha iyi. Grafik bakımından oynadğm en iyi oyunlardan birisidr diyebilirm. Hele extreme yapınca herşey gerçek gibi gözüküyor. Yalnız herkesin dedği gibi yapay zeka konusunda ve senaryo konusunda biraz eksik kalmış ve arada bug lar olduğunuda düşününce bu eksik biraz fazlalaşsa da çıkıcak patchler le bu eksi yönlerin ortadan kalkacağını düşünüyorum. Sadece biraz zaman lazım. Onun dışında oyun gerçekten muhteşem bir oyun

 5. Ziyaretçi

  Abilerim kardeşlerim Bende orjinal alanlardanım gerçi babam aldı. Bir kere Crysis 2 için söz yok. Cheat Engine 3 ve 2 arasındaki farklara baksanız anlarsınız. Gerçekten hikayesi basit ama zevk verici inanırmısınız cod modern warfare ve killzone 3 ü de oynuorum ps 3 de crysis 2 yi aldığımda bıraktım dedim şahane O an anladım oyun dediğin sadece grafik değil. Ayrıca nanosuit büyük bir fark enerji kullanım oranı fln filan çok yerinde. Favori map’imde SKYLİNE. Nick : SC4RECROW co – op oynayacak birilerini arıyorum. Co -op Hikayesini merak ettim. Ayrıca hikayeye laf atmayın 1 warhead ve 2 nin hikayesini tam kavra iş bitmiştir. Genelde Prophet’i anlatıyor. Prophet’in 2 deki sesi manyak olağan üstü. (killzone 3 ün türkçe seslendirmesi bin kat güzel tabi )

Bir cevap yazın